Хмельничанки створюють платформу безплатної допомоги захисникам

Хмельничанки створюють платформу безплатної допомоги захисникам

Хмельничанки створюють платформу безплатної допомоги захисникам
Фото: Суспільне Хмельницький, хмельничанка робить військовому апаратний масаж

Фахівців для надання безоплатної допомоги українським захисникам шукають у Хмельницькому сестри Анна Гафурова та Ольга Заверуха. Розповідають: хочуть створити всеукраїнську платформу допомоги "Код українця". Почали з себе: з квітня цього року роблять безкоштовно воїнам масаж.

Український воїн Віталій Марков, який добровольцем захищав Україну, розповідає про самопочуття після отриманих травм на передовій. Аби покращити стан ходить на масаж. Ділиться відчуттями.

"Дуже спина болить, від бронежилета присіла, є запалення. А після масажу інші відчуття, це треба відчути, переказати дуже важко", — розповідає Віталій Марков.

Віталію вакуумна терапевтка Ольга Заверуха втретє робить апаратний масаж, розповідає про особливість процедури.

"Він працює з м’язами, з лімфою, кров’ю. Найкрутіше – він забирає тонус у м’язах, покращує роботу нервової системи, тим самим допомагає нам розслабитися, люди починають добре спати", — пояснює Ольга Заверуха.

Воїну роблять апаратний масаж
Воїну роблять апаратний масаж. Фото: Суспільне Хмельницький

Масаж українському захиснику Ольга Заверуха робить безоплатно.

"Для мене це – вдячність. У мене є величезні втрати в родині, на фронті. І я вдячна кожному, хто захищає мій дім", — каже жінка.

Віталій Марков – не єдиний, кому Ольга Заверуха разом з сестрою Анною Гафуровою надає безоплатні послуги з реабілітації. З квітня цього року, за словами Анни, масаж вони зробили двадцятьом захисникам, і на цьому вирішили не зупинятися – працюють над створенням всеукраїнської платформи "Код українця", де різні фахівці пропонуватимуть свої послуги воїнам безкоштовно.

"Мені прийшла ідея, що треба об’єднати всіх фахівців, і не лише фахівців, людей, які мають бажання подарувати захиснику годину, дві, три, п’ять на тиждень", — розповідає Анна Гафурова.

Почали, каже Анна Гафурова, з рідного Хмельницького зі сторінки в соцмережах, де можуть зареєструватися всі охочі допомогти.

"Ми дуже радіємо, коли до нас долучаються різні фахівці. Звичайно, що ми просимо, щоб вони написали своє прізвище, ім’я, також просимо, щоб вони написали, яка це послуга, посилання на них в інстаграмі, фейсбуці й номер телефону, щоб захисник і захисниця могли з ними зв’язатися та отримати ту послугу, яку вони хочуть", — пояснює ініціаторка створення платформи допомоги.

Хмельничанка працює над створенням платформи допомоги для військових
Хмельничанка працює над створенням платформи допомоги для військових. Фото: Суспільне Хмельницький

Анна каже: за п’ять днів їхню ініціативу допомогти захисникам підтримали понад 15 спеціалістів. Розповідає про послуги кількох із них.

"Надається безкоштовне перевезення нашим захисникам. Є в нас консультація бухгалтера безкоштовна, якщо людина хоче відкрити свій власний бізнес", — розповідає Анна Гафурова.

Говорить, як за її задумом, у майбутньому працюватиме платформа.

"Треба зробити так, щоб наші захисники й захисниці заходили на платформу, бачили спектр тих людей, які готові надати послуги й вони обирали нас. І чим більше нас буде, тим потужніше цей рух запуститися не лише в Хмельницькому, а й по всій Україні", — каже жінка.

Наразі, за словами Анни Гафурової, безоплатно допомогти захисникам здебільшого виявляють бажання масажисти та тренери з різних видів спорту. У їх компанії на єдиній платформі доречними будуть послуги юристів, перукарів, психологів, кажуть сестри.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок