Лікарня на Волині повернула пацієнту 37 тисяч гривень за лікування інсульту. Що відомо

Лікарня на Волині повернула пацієнту 37 тисяч гривень за лікування інсульту. Що відомо

Доповнено

Центральна районна лікарня у місті Ковель на Волині повернула пацієнту 37 тисяч гривень, які були витрачені на лікування інсульту. Про це повідомили на сайті Національної служби здоров'я України.

Кошти медзаклад повернув після скарги пацієнта в НСЗУ.

Суть скарги

Як зазначили в Нацслужбі здоров'я, на гарячу лінію до них звернулася волинянка і розповіла, що її чоловіка з інсультом забрала “швидка” та доправила до Центральної районної лікарні у місті Ковель. Там лікарі ввели хворому дві ін'єкції і попросили сплатити до каси “благодійний внесок” – 34 тисячі гривень.

Загальна сума лікування склала 37 тисяч гривень. Скаргу жінка написала, коли дізналася, що лікування інсульту має бути безоплатне, а кошти за медичну допомогу, обстеження, ліки, а також витратні матеріали лікарня отримує від НСЗУ.

У жінки збереглися докази, що кошти були сплачені на "благодійний внесок". Після дзвінка з НСЗУ лікарі повернули пацієнту усі кошти.

Як це коментують в медзакладі

За коментарем Суспільне звернулося до генерального директора Ковельського медичного територіального об'єднання. Валентин Вітер підтвердив факт повернення коштів пацієнту і розповів, що чоловік сам виявив бажання перерахувати кошти, щоб віддячити лікарні за порятунок.

Пацієнт, зі слів Валентина Вітра, потрапив до них у вкрай важкому стані у ніч на 16 березня 2023 року. У медзакладі пробув два тижні. Заяву на перерахування коштів у благодійну скарбницю медзакладу написав ввечері, 16 березня.

Орієнтовно через півтора місяця після цих подій до лікарні звернулися родичі пацієнта і написали заяву на повернення коштів, які були сплачені у благодійний фонд.

"Ніхто у пацієнта грошей не вимагав. НСЗУ ми теж пояснили цю ситуацію", – сказав гендиректор МТМО.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок