"Не хотів знову через це проходити". Чому Ліонель Мессі не повернувся до "Барселони": коментарі гравця та клубу

"Не хотів знову через це проходити". Чому Ліонель Мессі не повернувся до "Барселони": коментарі гравця та клубу

"Не хотів знову через це проходити". Чому Ліонель Мессі не повернувся до "Барселони": коментарі гравця та клубу
Ліонель Мессі в "Барселоні". Фото: AP Photos

Кар'єру аргентинець продовжуватиме у США.

Ліонель Мессі гратиме в американській лізі МЛС після узгодження контракту з "Інтер Маямі". До нової команди аргентинець приєднається після спливання його контракту з ПСЖ, за який Мессі виступав упродовж двох попередніх сезонів.

Цього року Мессі пов'язували також із переходом до чемпіонату Саудівської Аравії. Йшлося і про його потенційне повернення до "Барселони", яку той вимушено покинув у 2021 році через фінансову ситуацію в клубі.

Натомість 36-річний чемпіон світу в Аргентиною вирішив уперше в кар'єрі продовжити клубну кар'єру за межами Європи та погодив свій перехід до "Інтера".

Як відреагувала "Барселона"

У каталонському клубі пояснили, що хотіли узгодити повернення Мессі до рідного клубу. Тієї ж позиції до певного моменту дотримувався й сам гравець, йдеться у заяві.

Водночас МЛС у "Барселоні" публічно охарактеризували як "лігу з меншими вимогами", а підписання контракту з Мессі — як його відхід "подалі від очей".

"У понеділок, 5 червня, Хорхе Мессі, батько і агент футболіста, повідомили президенту Жоану Лапорті про рішення перейти до «Інтер Маямі», попри пропозицію від «Барселони», з урахуванням бажання клубу й Ліонеля Мессі, аби він знову вбрався в синьо-гранатове".

"Президент Лапорта із розумінням та повагою поставився до рішення Мессі змагатися у чемпіонаті з меншими вимогами, подалі від очей і тиску, якому він піддавався впродовж попередніх років".

На "Камп Ноу" додали, що працюють з Хорхе Мессі над організацією належного прощання фанів "Барселони" з аргентинцем, якого "завжди любитимуть у клубі".

Що каже Мессі

Сам форвард пояснив рішення перейти до США в інтерв'ю для іспанського медіа SPORT.

Він наголошує: до останнього не був переконаний, що йому дійсно вдасться повернутися до "Барселони" через фінансове становище клубу. Останнє унеможливило продовження його контракту з "блаугранас" у 2021-му, попри новини про ймовірне погодження питання з іспанською Ла Лігою.

"Дуже хотів повернутися. Та, з іншого боку, після всього, що я пережив, як я пішов, я не хотів знову опинитися в тій самій ситуації. Тож я був змушений чекати та зрозуміти, що відбувається. Не хотів залишати своє майбутнє в руках інших людей".

"Я хотів ухвалювати власні рішення для себе та своєї родини. Хоча я чув [у ЗМІ], що [іспанська] ліга все погодила і все було готово для мого повернення, багатьох речей бракувало. Чув, що [«Барселона»] була змушена продавати футболістів, зменшувати зарплату гравців. І я не хотів проходити через це, як і не хотів нести відповідальність за це".

"Коли я був змушений піти, також казали, що Ла Ліга з усім погодилася. Та врешті цього не вдалося досягнути. Я боявся, що те саме трапиться знову і мені доведеться поспіхом ухвалювати рішення, як я зробив [у 2021-му]".

Барселона
Мессі на прощанні з "Барселоною" у 2021 році. AP Photos

Мессі додав, що від початку не мав великого бажання переходити до іноземної ліги. Два роки у Францїі він назвав "дуже важким періодом".

"Ми ніколи не хотіли переїжджати до Парижа. Це було дуже, дуже складно. Але родина мене підтримує, і це колективне рішення, не лише моє. Почуваюся трохи сумно через них: їм було складно на початку, але зараз вони вже краще адаптувалися до Парижа".

"Але я лише пройшов через два роки, в яких усе складалося не найкращим чином для моєї родини. Мені це не сподобалося. Той місяць, коли ми виграли чемпіонат світу, був надзвичайним. Але окрім цього, це був важкий період для мене".
Барселона
За два сезони в ПСЖ аргентинець забив 32 голи в 75 матчах. AP Photos

У той самий час Мессі зізнається, що міг залишитися в європейському футболі. Але наполіг на своєму бажанні "віддалитися" переходом до МЛС.

"В мене була пропозиція від іншого європейського клубу. Але я не розглядав його, тому що в Європі моєю єдиною думкою було повернення до «Барселони». Я також на тому етапі, коли я хочу трохи віддалитися, більше думати про свою родину".

"Після перемоги на чемпіонаті світу та неможливості повернутися до «Барселони» прийшов час перейти до американської ліги та випробувати футбол інакшим чином. Насолоджуватися щоденним життям — звісно, з тими самими відповідальністю й прагненням перемагати".

На початок