На Хмельниччині поховали морпіха Василя Кравченка, який загинув від кулі снайпера

На Хмельниччині поховали морпіха Василя Кравченка, який загинув від кулі снайпера

На Хмельниччині поховали морпіха Василя Кравченка, який загинув від кулі снайпера
Фото: Суспільне

22 липня в Ізяславі Хмельницької області поховали морського піхотинця Василя Кравченка, який загинув 20 липня під Торецьком під час снайперського обстрілу позицій ООС. Аби провести бійця в останню путь зібралося понад 200 людей.

Про це Суспільному розповів голова громадської організації "Спілка ветеранів і учасників АТО Ізяславського району" Володимир Павлюк.

За його словами, військовослужбовця поховали на Алеї почесних поховань нового міського кладовища в Ізяславі.

Близько другої години дня автомобіль із тілом 26-річого морпіха Василя Кравченка в’їхав в Ізяслав. 50 людей зустрічали героя навколішки обабіч дороги. В руках тримали 10 жовто-блакитних прапорів.

Тіло загиблого земляка в Ізяславі зустрічали навколішки. Фото: Суспільне.
Тіло загиблого земляка в Ізяславі зустрічали навколішки. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне

Хлопець загинув від снайперського вогню, каже колишній командир роти, де служив Василь, Петро Олексюк. Додає: одна куля влучила в обличчя старшого матроса, інша – у груди.

"Наш побратим загинув внаслідок снайперського обстрілу позицій. Працювали явно не якісь там представники бандформувань, працювали спеціалісти, найманці російської армії", – каже заступник командира окремого 503-го батальйону морської піхоти Петро Олексюк.

Командир каже, Василь Кравченко підписав контракт 19 січня 2018 року. З того часу служив у батальйоні старшим матросом.

"Коли займали нові позиції, хлопці, і Василь в тому числі, два дні на мерзлій землі лежали під носом у ворога і закопувались. Василь постійно посміхався, казав, ще день, другий, третій і закопаємося, зробимо бліндаж і будемо в теплі. І все буде добре", – продовжує Петро Олексюк.

Поховали Василя Кравченка, як Героя - на Алеї почесних поховань міського кладовища Ізяслава. Фото: Суспільне.
Поховали Василя Кравченка, як Героя - на Алеї почесних поховань міського кладовища Ізяслава. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне

Однокласниця загиблого бійця Оксана Міщук згадує, що у школі хлопець мав назвисько Соломон.

"Такий був, енерджайзер. Постійно бігав, бігав, бігав, ніхто його не міг наздогнати. В школі був турнік-мен, спортсмен, футболіст", – розповідає однокласник Василя Михайло Хмелюк.

За словами голови ГО "Спілка ветеранів і учасників АТО Ізяславського району" Володимира Павлюка, батьки Василя – прості люди: мати працює санітаркою у лікарні, батько трактористом. Майже усе життя прожили в Ізяславі.

26-річний Василь Кравченко - тринадцятий боєць з Ізяслава, який загинув у російсько-українській війні. Фото: Суспільне.
26-річний Василь Кравченко - тринадцятий боєць з Ізяслава, який загинув у російсько-українській війні. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне

"Із початку російсько-української війни на Сході України у нас вже з Ізяславського району загинуло 12 чоловік. Сьогодні – Василь, він уже буде 13-ий. Сьогодні ми зібралися для того, щоб провести в останню путь нашого героя. Нам дуже його шкода. Молодий хлопець, тільки одружився. Йому б родиною тішитися, дітей ростити", – крізь сльози говорить Володимир Павлюк.

За словами координаторки Центру допомоги воїнам АТО Наталі Дзекар, з початку російсько-української війни на Хмельниччину привезли уже 238 бійців у спецавтомобілях "Вантаж 200". З початку цього року такий "вантаж" на Хмельниччину доставляють уже вшосте.

На початок