Зеленський обговорив із Макроном ситуацію на Херсонщині та посилення оборони України

Зеленський обговорив із Макроном ситуацію на Херсонщині та посилення оборони України

Зеленський обговорив із Макроном ситуацію на Херсонщині та посилення оборони України
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський поспілкувався телефоном зі своїм французьким колегою Емманюелем Макроном. Політики обговорили ситуацію, яка складається на Херсонщині після підриву окупантами греблі Каховської ГЕС.

Про це повідомляється на Telegram-каналі президента.

"Провів ґрунтовну телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном. Дякую за можливість взяти участь у саміті Європейської політичної спільноти та за підтримку на Раді Безпеки ООН", — зазначив Зеленський.

Зокрема, глава держави розповів про актуальну ситуацію на Херсонщині, а також екологічні та гуманітарні наслідки підриву російськими окупантами Каховської гідроелектростанції.

"Передав нагальні потреби України для ліквідації катастрофи. Обговорили можливість залучення міжнародних механізмів для розслідування її причин", — йдеться у повідомленні.

Також Зеленський розповів про домовленість із Міжнародним агентством з ядерної енергії та головою організації Рафаелем Гроссі посилити контроль на ЗАЕС. Ще однією темою стала співпраця між Україною та Францією у сфері оборони. "Домовились про продовження оборонної співпраці, зокрема щодо захисту нашого неба. Очікуємо на якнайшвидший початок підготовки українських пілотів", — зазначив він.

Окрім того, Зеленський і Макрон обговорили формати гарантій безпеки для України, очікування від Вільнюського саміту НАТО та підготовку до Глобального саміту миру.

На початок