У Білорусі залишаються близько тисячі російських військових — ДПСУ

У Білорусі залишаються близько тисячі російських військових — ДПСУ

У Білорусі залишаються близько тисячі російських військових — ДПСУ
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби. Фото: Медіацентр

Станом на початок червня у Білорусі зберігається присутність російських військ, загальна кількість військовослужбовців РФ у країні оцінюється приблизно в тисячу людей.

Про це під час брифінгу в медіацентрі "Укрінформ" заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

"Попри все, що б не робила Білорусь, не намагалась якось інформаційно вплинути на Україну, в першу чергу ситуація на цьому напрямку залишається повністю контрольованою. Створення необхідного угруповання, яке б могло бути розгорнутим або перебувати на території Білорусі для здійснення вторгнення на територію України, на даний момент ми не фіксуємо", — зазначив посадовець.

За його словами, кількість російських військових, які знаходяться на території РФ і залучені переважно до процесу підготовки на полігонах, останнім часом зменшилась.

"За нашими даними, їхня кількість там зараз становить не більше 1000 військовослужбовців. І це значно менше, ніж було ще на початку цього року", — розповів Демченко.

Він зауважив, що кількість військових РФ у минулі місяці могла досягати 10-11 тисяч людей. У подальшому вона зменшилася до 2,5 тисячі, а нині коливається в районі тисячі військовослужбовців.

"Звісно, не можна виключати в подальшому, що Росія може перекинути на територію Білорусі чергові свої підрозділи, але як правило вони також будуть задіяні до підготовки, бо Росія використовує Білорусь як майданчик для підготовки своїх підрозділів, а Білорусь, на жаль підтримує Росію у розв’язаній нею війні проти України, надаючи свою інфраструктуру, свою територію, свій повітряний простір", — додав речник ДПСУ.

Андрій Демченко підкреслив, що за ситуацією в Білорусі активно стежать підрозділи розвідки України, зокрема Державної прикордонної служби, щоб фіксувати всі події, що відбувається на білоруській території, та оцінювати ризики.

На початок