"Ми не є ідентичними народами": у ДПСУ прокоментували звернення Білорусі про "спільний борщ"

"Ми не є ідентичними народами": у ДПСУ прокоментували звернення Білорусі про "спільний борщ"

"Ми не є ідентичними народами": у ДПСУ прокоментували звернення Білорусі про "спільний борщ"
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби. Фото: Медіацентр

Білоруські прикордонники увімкнули на кордоні з Україною аудіозапис із закликом до українських військових пам’ятати про спорідненість двох країн, зокрема, через "спільний борщ" та запропонувавши переходити на бік Білорусі, тому що "український борщ закінчується". У відповідь у Держприкордонслужбі заявили, що "нині білоруський борщ радше схожий на російські щі".

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" розповів речник ДПСУ Андрій Демченко.

"Щодо звернення, яке зробили білоруські прикордонники, то воно недолуге. Треба пам’ятати, що загалом Білорусь підтримує Росію в цій повномасштабній війні, надаючи, зокрема, і свою територію, і свій повітряний простір для Росії. Скоріше за все, сама Білорусь побоюється долучатися повномасштабно до цієї війни і всіляко цього намагається уникнути. Але це звернення ніяким чином не вплине на стан наших хлопців. І не могли ми не відповісти їм, що за собою несуть, в тому числі і білоруські прикордонники, які 24 лютого минулого року відкрили кордон для російських військових, і що ми не є ідентичними народами. У нас немає такого рідства, про яке вони заявляли", — зазначив посадовець.

За його словами, загалом ситуація на кордоні з Білоруссю залишається повністю контрольованою. При цьому концентрація російських військ на білоруській території останнім часом знизилась.

"Підрозділи ДПС, інших складових Сил оборони укріпили максимально всі напрямки, щоб не допустити будь-якого повторного вторгнення з цього боку або ж запобігати будь-яким провокаціям. Проте Росія на даний момент не має достатніх сил на території Білорусі, кількість російських військових зараз там дуже незначна. Ще кілька місяців тому кількість російських військових могла там досягати 10-11 тисяч людей. Але ми маємо бути готові до розвитку будь-яких ситуацій. І хлопці до цього готові", — розповів Демченко.

Він додав, що на кордоні з Білоруссю прикордонники не фіксують жодних нестандартних моментів. Також бійці ДПСУ не бачать поруч із кордоном переміщення техніки або додаткових сил.

"Звісно, Білорусь тримає певні підрозділи на напрямку кордону, але це на певній відстані, і це вони називають певним посиленням. Ситуація залишається повністю контрольованою", — наголосив Андрій Демченко.

На початок