Як на Хмельниччині готують саперів

Як на Хмельниччині готують саперів

Як на Хмельниччині готують саперів
Фото: Суспільне Хмельницький

Готують саперів в одній з військовий частин Хмельниччини. Саперній справі навчаються як військовослужбовці, котрі вже мають бойовий досвід, так і мобілізовані, які не мають військового досвіду взагалі. Про це розповів Суспільному викладач саперної справи Юрій. За його словами, навчають знешкоджувати боєприпаси різних типів і калібрів.

Саперній справі навчають в одній з військових частин Хмельницької області як військовослужбовців із бойовим досвідом, так і мобілізованих, які зовсім такого не мають і не служили у війську. Дніпрянин Дмитро Лісніченко у Збройних силах України — добровольцем з травня 2022 року. У сапери пішов, каже Дмитро, бо до війни організовував феєрверки.

"Це ближче до моєї цивільної професії й взагалі, дуже подобається. Був мій перший бойовий досвід з визначення мінного поля і з розмінування", — розповідає Дмитро Лісніченко.

Сапери встановлюють протипіхотну міну
Сапери встановлюють протипіхотну міну. Фото: Суспільне (ілюстративне)

Упродовж року знешкодив 150 вибухонебезпечних предметів, говорить Дмитро Лісніченко.

"Найважче працювати з протипіхотними мінами ОЗМ-72. Це міна кругового ураження, дуже небезпечна. Кероване мінне поле потребує догляду. Оскільки бувають випадки, коли гризуни псують мінне поле", — каже Дмитро Лісніченко.

Житель Миколаєва Анатолій Жуков у Збройних силах України воює з 17 березня минулого року.

"Прийшов до військкомату і говорю, що строкової в мене немає. Мене не знали куди брати, бо не маю досвіду. Втім, сказав, що хочу служити та розповів, що в цивільному житті був ювеліром. От мене в сапери й взяли", — розповідає Анатолій Жуков.

Воював на Донецькому напрямку, розповідає Анатолій.

"Ставили протитанкові поля. Техніку намагалися зупинити. Стримували в районі Лиману. Там по місцю більше навчали як встановлювати мінні поля. А тут вже поглибленні знання по саперній справі", — каже чоловік.

Інструктор починає заняття для саперів
Інструктор починає заняття для саперів. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами Анатолія Жукова, сьогодні на занятті знешкоджуватимуть артилерійські боєприпаси.

"Групові, одиничні. На практиці випробуємо міну МОН-90. Саперну справу необхідно постійно вдосконалювати. Нема межі вдосконаленню", — каже житель Миколаєва.

"На початку занять я завжди питаю, хто готовий бути сапером. Бувають моменти, коли наші курсанти, солдати кажуть, що не готові. Відповідно, ми їх міняємо. Хлопці з повною викладкою готуються до цієї роботи. Вони вивчають, вдосконалюють свої навички. Особливо ті, які приїхали вже зі Сходу і мають бойовий досвід. Дуже активно працюють на заняттях. Як на групових, так і на практичних заняттях", — розповідає викладач Юрій.

Працюють з різними типами боєприпасів, каже викладач саперної справи Юрій.

"Все, що прилетіло, починаючи від гелікоптера, літака і реактивних снарядів, і ті боєприпаси, які встановлює противник, з цими боєприпасами ми й працюємо. Ми працюємо з різними боєприпасами. В нас все, що лежить на землі. На сьогодні ми розглянемо, як підготувати їх до знищення. Як працювати в польових умовах, як працювати на місцевості, як працювати в населених пунктах", — розповідає викладач.

За словами викладача Юрія, цього дня на трьох локаціях сапери вдосконалювали свої вміння зі знешкодження боєприпасів.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок