Підручник з української мови для 6-класу на фронті написав учитель та захисник із Вінниці Тарас Ткачук на псевдо "Доцент" у співавторстві з колегою Анастасією Онатій. Книга отримала 40 тисяч голосів і тепер має бути видана за державний кошт.
Тарас Ткачук один із авторів підручників української мови за 5-й та 6-й класи. Над кожним — розповідає із колегою Анастасією Онатій працювали майже рік. Співавторами виступили і школярі.
"Ми революції не робили, бо теорію по іншому викладеш. Ми намагалися спростити максимально для дітей і прикрасити. Форзаци — це роботи дітей. 5-класники малювали фразеологізми, носологізми, вухологізми", — каже Тарас Ткачук.

Над підручником української мови Тарас Ткачук працював не в кабінеті, а бліндажах і окопах. Торік 25 лютого педагог вступив до тероборони, не маючи військового досвіду.
"На позиціях гради цілодобово рівняли з землею село. Один вистріл градів — це 30 тисяч доларів. А тираж для п'ятого класу — 70 тисяч доларів. Це ж скільки підручників можна було видати, — розповідає Тарас Ткачук.
Працював у вільний час, коли було тихо і більш менш безпечно, але бувало і під обстрілами. Дійсно, це рятувало. Я перемикався. О, тема: прикметник, якісний, відносний. Що ж це цим дітям дати таке цікаве".

Тарас Павлович над підручником працював сумлінно, каже співавторка Анастасія Онатій. Завдання надсилав смс-повідомленнями, бо інтернету в окопах не було.
"Він ставив собі норму і часто її перевиконував. Всі оператори звʼязку винні золоті рахунки, це величезна кількість. Найбільший шмат роботи виконав на мій день народження. Надіслав стільки вправ, скільки мені років виповнилось", — каже Анастасія Онатій.
Рік Тарас Ткачук відслужив у складі 120-ої бригади ТрО. Каже, що боронити Батьківщину сьогодні важливо на усіх фронтах. Цьому Росія, розповідає, приділяє дуже велике значення, бо на окуповані території вони заходять і зі своєю зброєю, і зі своїми підручниками.
"На Херсонський напрямок були завезені підручники у момент, коли були окуповані ці регіони. Підручники! Росія готувалася цілеспрямовано”, — каже Тарас Ткачук.

Щоб підручник української мови, який написав Тарас Ткачук і Анастасія Онатій — внесли до шкільної програми — проголосували майже 40 тисяч вчителів. Тому, розповідає Тарас Ткачук передували зустріч і спілкування із педагогами з усієї України.
"З чернігівськими вчителями зустрічались, з Луганщини. Нам писали, що ми з Попасної — міста, якого вже немає. Як знаю як це: на моїх очах місто рівняли з землею”, — говорить Тарас Ткачук.
Підручник української мови для 6-го класу отримав гриф Міністерства освіти. Його надрукують накладом у 40 тисяч примірників, каже Тарас Ткачук.
"Держава знайшла цього року гроші і ми на цьому тижні віддаємо його в друкарню. Сподіваємося, що на 1 вересня він потрапить в руки старшокласників”.