Хліб на Полтавщині не здорожчає, бо зібрали більшу кількість зернових у порівнянні з минулим роком. Але здешевшання також не очікують. Про це Суспільному розповів заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій. Нині в області аграрії зібрали 80 відсотків ранніх зернових. Роблять це від початку липня і вже намолотили більше мільйона тонн зерна.
Останні три гектари ярого ячменю домолочують у фермерському господарстві, що у селі Козуби Новосанжарського району. Жнива тут розпочалися два тижні тому.

На полях, засіяних пшеницею збирають урожай. Село Козуби, Новосанжарського району
"Озима пшениця дала 50 центнерів з гектара, озимий ячмінь – також 50, ярий ячмінь – 45 центнерів. Минулого року в нас ячмінь дав по 40, ярий – 30, а пшениця – 40. Були приморозки. Ми думали, що буде гірша ситуація. Але вчасно пішли дощі, і завдяки цьому добре", − розповідає агроном Станіслав Буйнецький.
Ранні зернові культури тут зібрали на площі 350 гектар. Ціна за тонну зерна цього року вища, аніж минулоріч, каже фермер Михайло Васюта.
"Пшениця третього класу – 5 700 гривень, фуражна – 5 400 гривень. Ось такі ціни. Ячмінь – 4 700 гривень", − розповідає Михайло Васюта.

На полях, засіяних пшеницею збирають урожай. Село Козуби, Новосанжарського району
На Полтавщині зібрали 80% усіх ранніх культур. Намолотили аграрії загалом більше одного мільйона тонн зерна.
Заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій розповідає: "Зібрано озимий ячмінь на площі близько 8 тисяч гектар. Намолочено 40 тисяч тонн. Урожайність її склала 50 центнерів з гектара. Це більше, ніж минулого року. Також зібрано горох на усій площі при урожайності 31 центнер з гектару. Намолот склав близько 20 тисяч тонн. Зібрано також жито, озимий ріпак. Потреба області в продовольчому зерні складає 178 тисяч тонн на маркетинговий рік. Намолот врази більший. Тому населення буде забезпечене якісним і дешевим хлібом".

На полях, засіяних пшеницею збирають урожай. Село Козуби, Новосанжарського району
Збір ранніх зернових мають завершити до кінця липня. Молотити сою, соняшник та кукурудзу в області почнуть з вересня.