Напівзруйнований готель "Україна" у Чернігові: що комісія міськради зобовʼязала зробити його власникам

Напівзруйнований готель "Україна" у Чернігові: що комісія міськради зобовʼязала зробити його власникам

Напівзруйнований готель "Україна" у Чернігові: що комісія міськради зобовʼязала зробити його власникам
ФОТО: Суспільне Чернігів

Власників готелю "Україна" у Чернігові зобов’язали до середи, 7 червня, надати письмове роз’яснення щодо можливих строків демонтажу аварійних конструкцій та замовити експертизу, яка б чітко визначила заходи щодо стабілізації будівлі. Відповідне рішення ухвалили 5 червня члени комісії ТЕБ та НС Чернігівської міської ради через падіння частини даху зруйнованого готелю на проїжджу частину під час буревію минулої п’ятниці.

Дах, який впав з готелю "Україна" 2 червня 2023 року
Дах, який впав з готелю "Україна" 2 червня 2023 року. ФОТО: Суспільне Чернігів
"У нас вже були два протоколи, де ми чітко зазначали, що треба здійснити огляд та демонтаж даної будівлі. Хотілося б почути, які подальші дії стосовно демонтажу і забезпечення безпеки навколо цієї будівлі", — сказав заступник Чернігівського міського голови Віктор Геращенко.
Заступник Чернігівського міського голови Віктор Геращенко
Віктор Геращенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Власники будівлі на засідання комісії не з’явились. Керуюча готелю "Україна" Наталія Масанова повідомила наступне:

"Працювали із попереднім власником підприємства. Але його забрали в ЗСУ, і ми зараз почали свої дії з новим директором. Коли буде, не можу сказати, всю інформацію я надам власнику, і можливо, ми дамо відповідь письмово".

Керуюча готелю "Україна" Наталія Масанова
Наталія Масанова. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Аварійні конструкції ще там є. По проспекту Миру, вона може впасти не сьогодні-завтра. Це безпека людей. Тому, хоча б починати необхідне з цього, щоб прибрати аварійні ці конструкції. Ми не кажемо, щоб ви зараз прибрали повністю готель «Україна». Та конструкція, яка впала, це дуже добре, що вона нікого не зачепила, так би людина загинула, вона мов ніж", — розповів начальник відділу цивільного захисту міськради Григорій Годун.
Начальник відділу цивільного захисту міськради Григорій Годун
Григорій Годун. ФОТО: Суспільне Чернігів

Від ширших коментарів після засідання керуюча готелем відмовилась, пізніше надіслала офіційний коментар. У ньому йдеться, що підприємство готове починати реконструкцію готелю, а відповідно і демонтаж. Запит на отримання відповідних дозволів підприємство надіслало міській раді 17 травня 2023 року, однак отримало відмову.

"У 2022 році, був розроблений проект реконструкції (відновлення) готелю «Україна». Ми здійснили усі необхідні заходи, щоб зробити пішохідну частину безпечною для чернігівців. Також, були виконані роботи, щоб зафіксувати залишки даху будівлі. Але, ми не могли передбачити силу стихії. Ми могли б уникнути цієї ситуації, якби управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради не зняло з розгляду питання щодо надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки для проектування об’єкта реконструкції (відновлення) готелю Україна".

Частина даху, яка впала через пориви вітру у п'ятницю, також пошкодила тролейбусну контактну мережу.

За словами заступника начальника юридичного відділу міськради Олега Гаценка, нині ЧТУ рахує збитки й збирається стягнути їх із власника будівлі.

Нагадаємо, готель "Україна" був зруйнований вночі 11 березня 2022 року внаслідок влучання російської ракети "Іскандер".

У серпні рятувальники зняли частину пошкодженого даху, яка загрожувала обвалом. У жовтні минулого року тодішній міський голова Чернігова Владислав Атрошенко публічно звертався до власників будівлі із проханням почати демонтаж, представник підприємства Микола Тарасовець у коментарі Суспільному тоді зазначив, що демонтаж підприємству забороняють робити правоохоронні органи, бо шукають там уламки російського боєприпасу.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок