Росія викуповує деталі до танків і ракет, які раніше продавала у М'янму та Індію — Nikkei

Росія викуповує деталі до танків і ракет, які раніше продавала у М'янму та Індію — Nikkei

МЗС РФ
МЗС РФ. Фото: Міністерство закордонних справ РФ

Росію підозрюють у викупі деталей для танків і ракет, які раніше були Москва продала М’янмі та Індії.

Про це пише Nikkei з посиланням на дані митного оформлення.

Видання виявило записи про викуп Росією деталей для танків і ракет, які експортувалися до М’янми та Індії. Можливо, Росія реімпортує компоненти для вдосконалення старої зброї, призначеної для використання в Україні, покладаючись на допомогу країн, з якими вона має давні військові зв’язки.

Nikkei проаналізував дані митного оформлення поставок до Росії, надані американською ImportGenius, індійською Exim Trade Data та іншими джерелами, вивчивши записи про російський імпорт частин для озброєнь, таких як танки та ракети.

Наприклад, "Уралвагонзаводу", який виробляє танки для російських військових 9 грудня 2022 року ввіз військову продукцію з армії М’янми на 24 млн доларів.

При цьому деталі зареєстрували як такі, що нібито були вироблені "Уралвагонзаводом". Коди для реімпортованих товарів свідчать про те, що було закуплено 6775 зорових труб і 200 камер для встановлення на танки.

Старший офіцер Сухопутних сил самооборони Японії у відставці Нобуюкі Акатані, вважає, що йдеться, ймовірно, про оптичні прилади для вимірювання відстані до цілей і наведення на них.

Nikkei зазначає, що після початку повномасштабної війни США, європейські країни та Японія заборонили експорт у Росію товарів, які потенційно придатні для використання у військових цілях.

Євросоюз продовжує обговорювати 11-й пакет санкцій проти Росії. 12 травня дійти згоди щодо нього представники країн-членів не змогли, тож попереду — ще одне засідання.

Що відомо про 10-й пакет санкцій ЄС

24 лютого 2023 року країни ЄС ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

Загалом запропонований пакет включає обмеження торгівлі на суму понад 10 мільярдів євро, зокрема заборону на імпорт ЄС російського каучуку. Це також заборонить експорт ЄС до Росії технічного обладнання та запчастин, які Москва може використовувати на полі бою.

На початок