В Одесі визначили переможців конкурсу з облаштування Театральної площі: жоден проєкт не втілять

В Одесі визначили переможців конкурсу з облаштування Театральної площі: жоден проєкт не втілять

В Одесі визначили переможців конкурсу з облаштування Театральної площі: жоден проєкт не втілять
Театральна площа та Оперний театр в Одесі. tic.in.ua

В Одесі підбили підсумки архітектурного конкурсу з облаштування Театральної площі навпроти Оперного театру. Як повідомили 5 червня у міськраді, жоден проект не може бути втілений без "суттєвого доопрацювання".

На конкурс з облаштування Театральної площі в Одесі подали 7 проєктів. Із них журі визначило три найкращі роботи. Однією з умов конкурсу було переміщення Дошки Пошани Героїв Соціалістичної Праці Одещини та Дошки Пошани Героїв Радянського Союзу Одещини на інше місце.

"Журі визначило відносно найкращі проєктні пропозиції. На жаль, жодна з проєктних пропозицій не може бути втілена без суттєвого доопрацювання. Найкращі проєктні рішення будуть використані при подальшому проєктуванні", — зазначили у міськраді.

Першу премію отримав проєкт № 241276. Автори запропонували перенести дошки пошани на Алею Слави і у Червоний сквер, відреставрувати фасади, зробити клумби в стилі стилі французького ландшафтного парку епохи бароко і додати фонтан.

Проєкт-переможець конкурсу з благоустрою Театральної площі в Одесі
Проєкт благоустрою Театральної площі в Одесі, який посів перше місце. Фото: Одеська міська рада

Благоустрій Театральної площі в Одесі: конкурс
Проєкт-переможець конкурсу з благоустрою Театральної площі в Одесі. Фото: Одеська міська рада

Другу премію віддали проєкту №270519. Його автори запропонували переосмислити простір площі. Дошки героїв СРСР, на їх думку, варто перенести у парк Савицьокого, а територію площі оновити: додати сухий фонтан, змінити дизайн скверів, зробити більше місць для сидіння, підняти проїзну частину на Рішельєвській і обмежити парковку.

Проєкт благоустрою Театральної площі в Одесі
Проєкт благоустрою оформлений, як туристична листівка. Фото: міська рада

Третя премія у проєкта №081268. Розробники цього проєкта запропонували зробити територію біля Оперного театра пішохідною, додати сухий фонтан овальної форми, висадити дерева, а фасади будинків навколо звести до однієї кольорової гами.

Конкурс на благоустрій Театральної площі в Одесі
Проєкт реконструкції Театральної площі, вид згори. Фото: міська рада

Переможці отримали грошові винагороди: за перше місце — 125 тисяч гривень, за друге — 60 тисяч і за третє — 40 тисяч.

Конкурс на благоустрій Театральної площі в Одесі проводили з 19 вересня 2022 року по 27 січня 2023 року. У ньому могли взяти участь професійні архітектори, дизайнери, студенти архітектурно-художніх вищих навчальних закладів, проєктні організації, авторські колективи, фахівці у галузі містобудування, архітектури, охорони об’єктів культурної спадщини, благоустрою та міського дизайну.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок