"З корінням вирвати все, що пов'язує із агресором": громада церкви на Черкащині проголосувала за перехід до ПЦУ

"З корінням вирвати все, що пов'язує із агресором": громада церкви на Черкащині проголосувала за перехід до ПЦУ

"З корінням вирвати все, що пов'язує із агресором": громада церкви на Черкащині проголосувала за перехід до ПЦУ
Фейсбук Людмили Фролової

2 червня на Золотоніщині парафіяни Української Православної церкви московського патріархату ухвалили рішення перейти до Православної церкви України, розповіла Суспільному парафіянка церкви Людмила Фролова.

У пʼятницю біля сільського будинку культури на зборах громади сіл Ірклієва, Скородистик, Червоногірки та Загородища мешканці одноголосно проголосували за перехід до Православної церкви України, розказала Людмила Фролова.

"До створення територіальної громади ці села входили в одну сільську раду. По селу розклеїли оголошення, а також опублікували у фейсбуці. Зареєструвались близько 200 осіб. Всі голосували "за" одноголосно. Але на зібрання не прийшли прихильники УПЦ, а зібрались в приміщенні церкви, чекаючи, що ми прийдемо її штурмувати. Не знаю, скільки було людей, але меншість", — сказала парафіянка.

Син жінки з 24 лютого захищає Україну на війні. Вона вважає, що обов'язок українців повернути в Україну все українське.

"Їхні аргументи: у нас церква українська, ми за Україну молимось, це віра наших предків, наш батюшка "красивий" і розумний, чого ви каламутите людей у час війни, живімо дружно", — розповіла жінка.

Додала: після зборів жителі громади заспівали гімн.

"Вирішили до храму не йти, не справдити їхніх очікувань на провокацію, а діяти по Закону. Нас виставляють в селі як ворогів. Але ми впевнені, що необхідно з корінням вирвати все, що повʼязує нас з країною-агресором, вбивцею, катом", — сказала жінка.

Голова релігійної громади ПЦУ Ірина Ковтун поховала чоловіка 23 листопада. Хотіла провести обряд тільки із українським священником. Розповіла, що запросили отця Михайла із села Крутьки та ще капеланів 118 бригади ТРО. А на 40 днів ми їздили до нього в Крутьки на панахиду.

"Розговорилися. Кажу: мені навіть помолитися немає де. Аж до вас треба їхати. А оскільки у мене тоді двоє синів були на фронті, чоловіка вбили, то під'їхати не було навіть чим. Він каже: багато до мене з Ірклієва приїжджають, то робімо перехід, і буде у вас українська церква. Волонтери Іркліївської громади мене підтримували. Ми поїхали в Єпархію в Черкаси, владика нас благословив, люди підтримали. Священників зараз не вистачає. І владика запропонував отцю Михайлу поки і в Крутьках і у нас проводити богослужіння. А там далі може якийсь священник і у нас буде. Поки буде на два села", — розповіла Ірина Ковтун. Додала: теперішній священник УПЦ МП категорично переходити або передавати церкву не хоче.

"Після правильного підрахунку голосів, везтимуть документи в Черкаси, в канцелярію до владики в єпархію. Оформлятимуть документи переходу до нашої української церкви. Наш чинний священник в українській церкві московського патріархату категорично відмовився віддавати зараз ключі. Були юристи з Черкаської єпархії, з ним говорили. Ми не хотіли зразу людей вести, забирати ці ключі, не хотіли провокацій, конфліктів. Вирішили із уже оформленими документами про перехід піти забирати церкву" — додала жінка.

Митрополит Черкаський і Чигиринський Владика Іоан у коментарі Суспільному пояснив, що до єпархіального управління інформація поки не надійшла. Наразі цим питанням займається юрист управління ОВА.

Суспільне направило інформаційний запит до УПЦ МП для висвітлення їхньої позиції стосовно цієї теми.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок