До Городні, а не Седнева: у Великому Дирчині мітингували через центр ОТГ

До Городні, а не Седнева: у Великому Дирчині мітингували через центр ОТГ

До Городні, а не Седнева: у Великому Дирчині мітингували через центр ОТГ Суспільне: Чернігів

Жителі села Великий Дирчин хочуть, щоб їх приєднали до Городнянської ОТГ. Згідно з перспективним планом, сільраду віднесли до Седнівської громади.

Одинадцята ранку, в центрі села Великий Дирчин, що на Городнянщині, зібралися люди. Хтось із них підтримує створення ОТГ з центром у Седневі. Хтось – ні, і хоче, аби село приєднали до Городнянської ОТГ.

"У Городні створена ОТГ. Ми бачимо, які там ремонти роблять у клубах, у бібліотеках, у кожному селі поставили дитячий майданчик. Скільки їм дають фарби, скільки всього. А що нам може дати Седнів, коли вони – таке саме село, як і ми. Ми ж бачимо, як живе та ОТГ. А Седнева ще нема. Може, там і краще буде але його ще немає", - каже жителька села Великий Дирчин Любов Голован.

У 2015-му, після початку децентралізації, Великодирчинська сільрада прийняла рішення, що хоче об’єднатися з Седневом. Головою тоді була Валентина Сергіянська. Тоді, каже вона, опитували жителів, вони були за об’єднання з Седневом.

У Великому Дирчині проводили подвірне опитування людей, більшість із них тепер проти об’єднання з Седневом.

"У людей змінилася думка. Я теж думав, що там щось нове буде. А бачу, що там нічого нема. А в Городні все є. Городня розвивається", - каже голова Великодирчинської сільради Володимир Мойсієнко.

"Я теж була за Седнів. Потім уже чи порозумнішала, чи подурнішала, я не знаю. Але я так подумала-подумала. Я там дітей народжувала, мені там зарплату платили, мені там пенсію нараховували. І поїхати в Городню і поїхати в Седнів – так це велика різниця. Там нема майбутнього, там немає ніякої перспективи в Седневі", - говорить жителька села Великий Дирчин Лариса Шурпило.

Нинішній голова Великодирчинської сільради Володимир Мойсієнко каже, Седнівська громада – фінансово неспроможна.

"6,5 мільйонів – це дохід. А витрати які? Ніхто ж не рахував", – каже Мойсієнко.

Рахували, сказав секретар Седнівської селищної ради Сергій Маслов. Громада не тільки спроможна, а й бездотаційна.

За словами секретаря Седнівської селищної ради Сергія Маслова, рахунковий обсяг доходів загального фонду бюджету має складати 17-18 мільйонів. Це і утримання освіти, медицини, інфраструктурних об’єктів.

"З усіма надходженнями, з усіма видатками ми маємо на кінець періоду залишок приблизно 1 мільйон. Ці гроші мають піти на розбудову селища – дороги, освітлення, садочки, утеплення садочків".

Володимир Мойсієнко сказав, що вони голосуватимуть на сесії сільради за приєднання до Городнянської ОТГ. Її ж голова Андрій Богдан каже, вони декілька разів пропонували Великому Дирчину приєднатися до їхньої громади – у 15-му та 17-му роках. Обидва рази отримали відмову.

"В 17-му році у нас пройшли вибори, ми об’єднались успішно, все в нас вийшло, почали працювати і тут же вони ініціюють питання, щоб дооб’єднатись до Городнянської громади. Але крім того, що вони говорили про це, рішень ніяких не приймалось. Вже у 20-му році, зараз вони почали інтенсивно це робити, щоб дооб’єднатися до Городнянської громади. Але ж рішення старе відмінене, нового рішення до цього часу в нас немає, що Великодирчинська сільська рада хоче приєднатися до Городнянської громади", - розповідає голова Городнянської ОТГ Андрій Богдан.

Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний каже, приєднатися до Городнянської ОТГ зараз Великий Дирчин навряд чи зможе. 12-го червня уряд затвердив межі ОТГ та їхні центри.

"Законодавчо це можливо, але чи це можливо зараз, то моя відповідь - ні. Тому що на цьому тижні ми очікуємо постанову ЦВК про проголошення чергових місцевих виборів, або нових місцевих виборів 2020", - сказав Віталій Загайний.

Городнянська ОТГ є однією з найбільших у країні за площею, входить до неї 61 населений пункт.

Читайте також: " Комітет Верховної Ради вдруге не підтримав Мену як центр району"

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди