44% українців нейтрально ставляться до представників ЛГБТ-спільноти, які служать у Збройних силах України.
Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".
Зокрема, на питання "А як Ви ставитеся до ЛГБТ-осіб, котрі служать в Збройних силах України?" 15% респондентів відповіли "позитивно", 12% — "скоріше позитивно", 44% — "нейтрально".
Водночас 8% опитуваних заявили, що відносяться до цього "скоріше негативно", а 17% — "однозначно негативно".
У разі загибелі на війні партнера, який служив в ЗСУ, представники ЛГБТ-спільноти не мають права на впізнання та видачу тіла. Згідно з результатами опитування, до ідеї надати право для партнерів ЛГБТ-військових користуватись тими ж правами, які передбачені законом для всіх військовослужбовців та членів їх сімей ставляться позитивно 42% респондентів. Ще 27% заявили що ставляться до можливості отримання родинами ЛГБТ цього права "скоріше позитивно", а 19% — "нейтрально".
В опитуванні взяли участь 2000 респондентів віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%. Опитування зроблено на замовлення Незалежної антикорупційної комісії – НАКО, за підтримки "Українського ветеранського фонду" Міністерства у справах ветеранів України.
26 квітня петиція на підтримку реєстрованих партнерств для одностатевих і різностатевих пар набрала необхідні 25 тисяч підписів на сайті президента. 26 травня з'явилась відповідь від президента Володимира Зеленського.
"Долаючи важкі випробування, українська держава свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам, основу яких складають три засадничі цінності Ради Європи – демократія, верховенство права та права людини", – йдеться у відповіді.
Водночас Зеленський нагадав, що згідно з Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51), а в умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція не може бути змінена (стаття 157).