О 9:25 21 липня в поліцію Луцька подзвонив чоловік, який назвався Максимом Плохим і повідомив, що захопив автобус із заручниками у центрі міста. Понад 12 годин правоохоронці вели перемовини із ним, але чоловік не висував конкретних вимог і не відпускав від 10 до 20 людей, які перебували в заручниках.
Урешті правоохоронцям вдалось домовитись спочатку про звільнення трьох людей, а згодом, після звернення президента Зеленського (яке одразу видалили), звільнені були всі, самого нападника затримали. Суспільне зібрало інформацію про Максима Плохого.
Плохой - Кривош
Насправді чоловіка звати Максим Кривош. За даними журналістів “Слідства.Інфо”, він народився в селищі Гай Оренбурзької області Росії. Чоловіку 44 роки, він проживає в Луцьку. У МВС підтвердили цю інформацію.

Максим Кривош
У соцмережах сторінки чоловіка на ім'я Максим Плохой вже заблоковані, водночас його телеграм-канал за день набрав понад 1 200 підписників. В останніх дописах він вимагав, аби провідні політики та керівники державних відомств на своїх сторінках у соцмережах розмістили напис: "Я - терорист у законі". А Зеленський мав би у себе на сторінці запостити фільм "Земляни", документальний фільм про експлуатацію та жорстоке поводження з тваринами. Кіно зняв американський зоозахисник Шон Монсон, який виступає проти експлуатації тварин для виробництва одягу та їжі.
"Читайте також: У центрі Луцька чоловік забарикадувався в автобусі та взяв заручників: текстовий онлайн"
Сім’я
Максим Кривош живе в місті Дубно Рівненської області. Одна із сусідок на умовах анонімності розповіла Суспільному, що на чоловіка раніше скаржились у поліцію через його агресію до мешканців, а також нібито чули, як він бив дружину й сина. На місці Суспільному вдалось коротко поспілкуватись із 15-річним сином Максима Кривоша. Він розповів, що стосунки із батьком у нього "більш-менш нормальні" і що такого вчинку від нього не очікував. Син також додав, що його мати поїхала до Луцька. З дружиною Кривоша поговорити наразі не вдалося. Журналісти Суспільного також знайшли будинок в Луцьку, у якому від народження жив Кривош. Останні 15 років його квартира стоїть порожня, розповів сусід Володимир. За його словами, батьки Максима давно померли, обоє були освітянами. Батько працював у Луцькому політехнічному університеті. Мати викладала у сільській школі. У Максима також є молодший брат. Також сусід Володимир розповів, що Максим провів 6 років у в'язниці, кудит потрапив, начебто, туди під час навчання у тому ж закладі, де викладав батько.
Судимість
У листопаді 2005 року Максима Кривоша засудили до 8,5 років за ґратами з конфіскацією майна. Статті, за якими Кривош отримав покарання, стосуються незаконних зберігання та поводження зі зброєю, а також бандитизму та вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або було вчинене організованою групою. Радник глави МВС Антон Геращенко повідомив, що Кривош двічі судимий.
Книга і "Я могу"
2014 року за авторством Максима Плохого вийшла книга «Філософія Злочинця», де він розповідає про життя за ґратами. Те, що саме він замовляв друк книги, Суспільному підтвердили в друкарні "ВолиньПоліграф". Уся книга є добіркою цитат і роздумів, Плохой пише, що коли він був в колонії - помер його батько. Ріс в “родині інтелігентів” і усі вважали, що з нього “будет толк”, але вже в 11 класі його вперше затримали “на базаре с обрезом охотничьего ружья и нунчаками. Насмотревшись боевиков, решил стать крутым”. Як пише чоловік, справу не довели до суду, завдяки зв’язкам батька. Плохой також пише, що вступив в духовну семінарію і вчився там кілька місяців, але не зміг там лишитись через “лживость церкви и её служителей”. У 2015 році Кривош зареєстрував торговельний знак із підписом «Я могу». Такий самий знак зображено на книжці, а також на футболці Плохого, які можна було побачити в соцмережах.
Захисник тварин
Максим Кривош займався у Дубні опікою тварин, зокрема – собак. Про це Суспільному розповіла зоозахисниця з Рівного Алла Лосік.
"Він у Дубно захищав тварин, лікував, то там його всі знають, і влада знає, і ветеринари. Всі шоковані. Він ніколи не проявляв агресії, вихований, стриманий. Він зупинив масову травлю і добився прийняття програми стерилізації. Але, знаєте, він не любив фотографуватись. Оце було дивно", - розповіла жінка.
Вона додала, що таким волонтерством він займався орієнтовно п’ять останніх років. Про його судимості в організації не знали.

Захоплений автобус з заручниками в Луцьку, 21 липня 2020 року
Що відомо
- Уранці 21 липня озброєний чоловік захопив заручників та забарикадувався в рейсовому автобусі "Еталон" на центральній площі Луцька. Він здійснив два постріли в бік правоохоронців та кинув гранату, яка не здетонувала.
- Захоплений автобус їхав із села Красилівка Камінь-Каширського району, на "Луцькій автостанції №2" на цей рейс купили квитки двоє людей. Автобус рушав до міста Берестечко Горохівського району, по дорозі мав заїхати на "Луцьку автостанцію №1", що на вулиці Львівській, а опинився на Театральному майдані міста з заручниками.
- Невдовзі автобус оточили спецпризначенці, телефоном вони вели з чоловіком перемовини.