Результати перевірок укриттів у регіонах України виявили проблемні питання, при цьому окремої уваги потребує розробка алгоритму безперешкодного доступу людей у бомбосховища.
Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" заявив заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба.
"До нас надходить інформація щодня щодо інших регіонів. Сьогодні зранку ми бачили проміжні звіти. У всіх регіонах складається ситуація по-різному. Всім обласним центрам і регіонам є над чим працювати", — зазначив він.
Кулеба підкреслив, що окремою проблемою є доступ людей у бомбосховища.
"Зараз немає розуміння алгоритму того, хто відповідає за те, щоб люди потрапили в бомбосховище, немає автоматичного доступу через QR-коди чи карточки, хоча наші технології дозволяють зробити будь-який варіант. Також постають питання, як зберігати укриття відкритими та щоб туди не заходили зайві люди. Ці пункти прописані в законодавстві, у нормативних актах, і це треба терміново привести до ладу", — зауважив заступник голови ОПУ.
За його словами, відповідальність за облаштування укриттів несе місцева влада. Зокрема, бюджет Києва дозволяє повністю обладнати більшість бомбосховищ.
"Це обов'язок місцевої влади — чітко розрахувати, скільки потрібно укриттів або бомбосховищ по мікрорайонах, хто там має знаходитись, і хто відповідальний за те, щоб укриття було відчинене", — підкреслив Кулеба.
Він додав, що нині необхідно максимально швидко ухвалити рішення для того, щоб алгоритм щодо доступу людей в укриття та щодо стану цих укриттів був максимально швидко реалізований.
Що відомо про проблеми з доступом до укриттів
Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.
Мер Києва Віталій Кличко ініціював тимчасове відсторонення від виконання обов'язків посадовців Деснянського району через загибель людей унаслідок атаки РФ уночі 1 червня. Мова про голову Деснянської райдержадміністрації Дмитра Ратнікова і керівника медзакладу, де надійшли скарги на роботу укриття.
Правоохоронці затримали трьох посадовців та охоронця медзакладу у справі про закрите укриття у Києві. Згодом їм оголосили підозри.
3 червня Голосіївський райсуд Києва обрав запобіжні заходи підозрюваним у справі про закрите укриття у столичній поліклініці.