Рада попередньо підтримала закон про "інвестиційних нянь"

Рада попередньо підтримала закон про "інвестиційних нянь"

Рада попередньо підтримала закон про "інвестиційних нянь" pixabay

Верховна рада у першому читанні підтримала проєкт Закону про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями №3760.

За прийняття законопроєкту проголосували 244 депутати за мінімально необхідних 226, проти виступили 11, утрималися — 38.

"У цілому, філософія законопроєкту позитивна і правильна. Утім, комітет не зміг дійти однозначної згоди стосовно підтримки цього законопроєкту, тому комітетом було ухвалено рішення визначитися Верховній раді у сесійній залі шляхом голосування", — заявив голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що законопроєкт просувають "грантові люди і лобісти", оскільки законом передбачається співпраця з інвесторами, які у випадку вкладання понад 30 мільйонів доларів матимуть право відшкодовувати третину з бюджету України, і що більше інвестор вкладатиме, то більше зможе відшкодовувати з бюджету.

Депутат Ярослав Юрчишин з фракції "Голос" закликав підтримати законопроєкт, оскільки він допоможе "повернутися обличчям до інвестора", щоб в Україну захотіли інвестувати іноземці.

У пояснювальній записці закону йдеться, що законом надаватиметься державна підтримка тим інвесторам, які вкладатимуть гроші в Україну. При цьому загальний обсяг державної підтримки не повинен перевищувати 30% від суми інвестицій у проєкт. Крім того, інвестор за максимум 5 років має створити щонайменше 150 робочих місць із середньою заробітною платою працівників не менш як на 15% вищою за середню заробітну плату у відповідній галузі.

Зазначається, що "закон розроблено з метою стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів, підвищення інвестиційної привабливості України, а також зростання конкурентоспроможності економіки України через запровадження державної підтримки великих інвестиційних проєктів".

Раніше ексміністр економіки Тимофій Милованов заявив, що ідея "інвестиційної няні" полягає у тому, що уряд України підписує конкретні умови з інвестором і таким чином відповідатиме у міжнародних судах перед інвестором за порушення, а інвестор відповідатиме перед українським урядом. Експосадовець заявляв, що в Україні вже є відповідні організації, які будуть співпрацювати з інвесторами і надавати їм "нянь".

Крім того, Милованов пояснював, що проєкт "інвестиційні няні" передбачає менеджера, який працює, і закон, який дозволяє уряду напряму підписувати угоду з інвестором. Але інвестор може бути й український. Як глобальні, так і українські інвестори будуть мати однакові умови в "інвестиційній няні".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди