"Кашляти — кашляє, але здоровʼя уже не те": у ГУР оцінили боєздатність "Вагнера"

"Кашляти — кашляє, але здоровʼя уже не те": у ГУР оцінили боєздатність "Вагнера"

ПВК Вагнер
. Чоловіки у камуфляжі біля входу в Центр ПВК "Вагнер" у Санкт-Петербурзі. Фото: Associated Press

ПВК "Вагнер" та інші військові структури нерегулярної армії РФ зазнали великих втрат у Бахмуті і відійшли "зализувати рани". Українській розвідці відомо про 7 тисяч живих "вагнерівців" після боїв у Бахмуті.

Про це в етері ток-шоу "Новий відлік" сказав представник Головного управління розвідки Андрій Юсов, відповідаючи на питання наскільки є боєздатною одиницею ПВК "Вагнер" після її запланованого виведення з Бахмута.

"Кашляти — кашляє, але здоровʼя уже не те. Це – головна причина. Саме після великих втрат особового складу і техніки, сил і засобів, величезної кількості вбитих і поранених ПВК і інші структури нерегулярної армії змушені були вдатися до таких кроків (відступу — ред.), які подали публічно під якимось іншим соусом", — сказав він.

Хоча, за словами Юсова, Пригожин не приховував великих втрат "Вагнера" і, напевно, чи не перший в РФ, хто почав говорити серйозно про великі кількості загиблих.

"Він назвав цифру: понад 20 тисяч втрат у вагнерівців на загал. Насправді ця цифра є значно більшою. Ми знаємо про 7 тисяч живого особового складу. Приблизно ось такими цифрами можемо оперувати. Це той нечастий випадок, коли говорять майже правду. Вони відійшли зализувати рани. Правильно говорять, що їх використовували в лоб для штурму найскладніших ділянок в мʼясних атаках замість регулярної армії", — сказав представник ГУР.

Він також сказав, що у Росії кількість ПВК зростає у геометричній прогресії.

"Сьогодні їх штампують десятками різні клани, різні групи, різні корпорації. Безумовно, все це робиться вже не для участі у війні проти України. Це робиться для захисту якихось власних вузьких корпоративних інтересів", — зазначив Юсов.

Але, за його словами, попри навіть втрати і проблеми, найпотужнішою ПВК залишається "Вагнер".

"Вони залишаються достатньо укомплектованим підрозділом, офіцерський склад збережений. Навчені головорізи, спецпризначенці на чолі з Уткіним, які можуть виконувати і далі поставлені завдання і не бояться в обличчя хамити "кадирівцям" і навіть приймати їхні виклики на розбірки. Є й інші. Є "Русичі", є якісь "Авангарди". Насправді їх зараз десятками створюється. Здебільшого, поки що на етапі формування та на папері. Декілька ПВК власне під егідою "Міністерства відступу", — сказав Юсов.

Що відомо про відступ ПВК "Вагнер" з Бахмута

25 травня власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що виведення його військ з Бахмута розпочалося і що передача позицій Міністерству оборони Росії триватиме до 1 червня.

26 травня Пригожин заявив, що Міноборони РФ виконує свою домовленість, активно розгортаючи регулярні російські підрозділи на утримуваних ПВК "Вагнер" позиціях у Бахмуті. За його словами "Вагнер" проводить організований відхід з Бахмута.

В американському інституті вивчення війни вважають малоймовірним, що ПВК "Вагнер" продовжить бойові дії за межами Бахмута в його нинішньому виснаженому стані.

На початок