"Головне, щоб відчула Росія і її війська", — Зеленський про український контрнаступ

"Головне, щоб відчула Росія і її війська", — Зеленський про український контрнаступ

Зеленський, Каріс
Президенти України Володимир Зеленський та Естонії Алар Каріс. Фото: Twitter / Alar Karis

Президент Володимир Зеленський заявив, що в українському контрнаступі головне, щоб його відчула Росія і її війська на окупованих територіях.

Про це він сказав під час спільної пресконференції з президентом Естонії Аларом Карісом, відповідаючи на питання естонських журналістів про контрнаступ.

"Це не кіно і мені складно сказати як ви побачите контрнаступ. Головне, щоб це побачила Росія і не лише побачила, а відчула. Особливо ми говоримо про ті війська, які окупували на нашу територію. Деокупація наших територій – це і є результат нашого контрнаступу. Коли це буде відбуватись, ви зрозумієте, що він відбувається", — сказав президент.

Що відомо про підготовку українського контрнаступу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News 14 квітня заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна готова розпочати контрнаступ проти російських військ, однак чекає сприятливого моменту, аби досягти максимального результату.

23 травня очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Сили оборони накопичили достатньо сил та зброї для того, щоб розпочати дії з деокупації українських територій, що опинились під контролем Росії.

На початок