"Немає газу, вода і світло є не у всіх". У зруйноване село Степова Долина, що на Миколаївщині, повернулись 10 людей

"Немає газу, вода і світло є не у всіх". У зруйноване село Степова Долина, що на Миколаївщині, повернулись 10 людей

"Немає газу, вода і світло є не у всіх". У зруйноване село Степова Долина, що на Миколаївщині, повернулись 10 людей
Зруйнований обстрілами будинок в селі Степова Долина. Миколаївщина, червень 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Село Степова Долина Галицинівської територіальної громади розташовано на межі Миколаївської та Херсонської областей. У 2022 році біля населеного пункту пролягала лінія фронту. До повномасштабного вторгнення у селі проживали близько 80 людей. Станом на 2 червня 2023 року повернулись десять жителів.

Про це кореспондентам Суспільного розповів староста села Степова Долина Сергій Алдобаєв.

За словами Сергія Алдобаєва, станом на 2 червня 2023 року в населеному пункті зруйновані майже всі будівлі, об’єкти інфраструктури. З 45 будинків залишилось п’ять придатних для життя. У селі відсутнє газопостачання, вода та електрика є не у всіх в оселях.

"До війни тут був газ. Зараз пошкоджена вся система, побиті труби. Газ підвели до ГРП (газорегуляторні пункти — ред.), тут він йде на Правдине. Світло увімкнути тим, хто проживає одразу після Прибузького, ще в грудні 2022 року. Воду ми завозили пожежною машиною один раз, тут є колодязі глибокі, люди з колодязів дістають. На сесії виділили гроші на ремонт свердловини, вона побита тут уламками, будемо заварювати, ремонтувати", — сказав Сергій Алдобаєв.

Пошкоджений будинок і техніка в селі Степова Долина
Пошкоджений будинок і техніка в селі Степова Долина. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

За три години перебування у селі кореспонденти Суспільного зустріли вісьмох людей.

Вулиця села Степова Долина
Вулиця села Степова Долина. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Микола повернувся в грудні 2022 року. Живе у сараї, його будинок зруйнований російськими обстрілами.

"На городі посадив два відерка картоплі, посадив цибульки трохи, є пʼять курок і півень, у день є 2—3 яйця. У мене 30 гектарів землі, у сина 40 гектарів, та ми цим пахали, таку важку роботу, а цим сіяли, бризкали. А в цьому році нічого не засіяли, тому що наші поля саме тут, де били сильно і там стільки натикано. Ми ходили дивились, купили металошукач, але там стільки всього. А коли до нас приїдуть розміновувати, не знаємо", — говорить Микола.

Житель села Степова Долина Микола
Житель села Степова Долина Микола. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Будинок жительки села Олени зруйнований вщент. Винаймати квартиру у місті дорого, говорить жінка. З чоловіком і мамою живуть у пошкодженому будинку брата.

"Ми тут в селі відірвані від життя. Продуктові набори підвозять, хліб раз на тиждень і то не кожного разу: якщо болото, то до нас ніхто не їде, тому що моста немає, а заїхати неможливо. Я не знаю, як ми тут будемо жити. Автобус не ходить сюди, він вже 15 років сюди не ходить, а зараз тим більше. Багато хто не збирається тут далі жити. Магазину тут немає, води немає, газу немає, світло не всім підвели", — розповіла Олена.

Жителька села Степова Долина Олена
Жителька села Степова Долина Олена. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Поля навколо Степової Долини поки не розміновували, говорить староста села Сергій Алдобаєв. Тому станом на 2 червня працювати на сільськогосподарських угіддях села небезпечно.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок