Співробітникам Херсонського музею вдалося ідентифікувати ще дві вкрадені росіянами картини

Співробітникам Херсонського музею вдалося ідентифікувати ще дві вкрадені росіянами картини

Співробітникам Херсонського музею вдалося ідентифікувати ще дві вкрадені росіянами картини
Колаж Суспільне Культура, Херсонський Художній Музей/Facebook

У листопаді 2022 року російські війська пограбували Херсонський художній музей імені Олександра Шовкуненка — з колекції, яка налічувала майже 14 тисяч одиниць, незаконно вилучили понад 11 тисяч творів мистецтва. Окремі картини співробітникам вдалося ідентифікувати за світлинами у мережі.

херсонський музей
Деякі картини з колекції вдалось ідентифікувати. Скріншот зі сторінки у Facebook

"Продовжуємо працювати з однією зі світлин, зроблених 1 квітня 2023 року в сімферопольському Центральному музеї Тавриди під час підписання злочинного "договору" про зберігання там викрадених творів мистецтва", — зазначають у музеї.

Вдалось спізнати два полотна:

  • Карліс Добрайс "Реставратори"

"Реставратори" — одна з 4 робіт, які художник у 2017 передав в дар музею.

"Полотно цікаве ще й тим, що серед персонажів можна побачити і самого майстра", – пишуть у музеї.

херсонський музей картина
Картина "Реставратори" Карліса Добрайса. Фото: Херсонський Художній Музей/Facebook
  • Леонід Лабенок "В Горках"

Картина була написана до 100-річчя радянського політичного діяча Володимира Леніна, яке масштабно святкували у 1970 році. "За часів незалежної України виставкових перспектив не мала. Але ж це зовсім не означає, що росіяни мають право її красти", – додали працівники.

херсонський музей
Картина "В Горках" Леоніда Лабенюка. Фото: Херсонський Художній Музей/Facebook

"Раніше ми визначили, що на цю світлину потрапила і серія "Стихії в сучасному світі" талановитої херсонської художниці Катерини Михальченко (Шаярової). Сподіваємося, що це не останні знахідки на цій фотографії", – зазначають у музеї.

Що сталося з Херсонським музеєм

Херсонський художній російські окупанти розмародерили на початку листопада 2022 року. Після відходу російських військ з міста будівля двічі потрапляла під обстріл і зазнавала ушкоджень.

Раніше працівники Херсонського Художнього музею вдалось ідентифікували п'ять картин з колекції.

Також наукові співробітники музею ідентифікували ще одну картину з колекції. Це полотно невідомого художника "Морський пейзаж" (Біля берегів Греції) 1907 року.

Ще на світлинах у мережі вдалось віднайти роботу Миколи Глущенка "Натюрморт з камбалою", картину Віктора Зарецького "Українка Ганна Струк" та "Портрет Миколи Гепарда" Фелікса Кідера.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок