Велика Британія призупинила дію договору про екстрадицію злочинців з Гонконгом на знак протесту проти закону про національну безпеку, ухваленого китайською владою.
Про це рішення оголосив міністр закордонних справ королівства Домінік Рааб, передає The New York Times. Його ухвалили через побоювання, що кожного екстрадованого з Британії до Гонконгу тепер можуть безперешкодно передати китайській владі.
У відповідь на це рішення спікер китайського зовнішньополітичного відомства Вонґ Венбін закликав Британію "припинити рух хибним шляхом".
Окрім тимчасової відмови від екстрадиції, Сполучене Королівство також запропонувало мешканцям Гонконгу, яких змушують поїхати з регіону, шлях до отримання британського громадянства. Згідно з планом, 350 тисяч власників Британського національного (закордонного) паспорту British National (Overseas) passport. Документ створения для громадян Гонконгу у 1987 році, за якими вони можуть 5 років жити, вчитися, працювати у ВБ, а потім попросити громадянство та 2,5 мільйони людей, які мають на нього право, отримують візу на 12 місяців, яка дозволить їм працювати у Великій Британії та просити громадянство.
До цього, Сполучене Королівство також відкликало дозвіл китайській технологічній компанії Huawei на співпрацю у розбудові мережі швидкісного інтернету 5G на території країни. Тепер британські провайдери інтернету 5G не зможуть купувати продукцію Huawei вже з 2021 року та будуть змушені повністю відмовитися від технологій китайської компанії до 2027 року.
Що відомо
- Президент США Дональд Трамп підписав законопроєкт, який передбачає запровадження санкцій проти Китаю через ситуацію в Гонконгу. Санкційні заходи торкнуться низки компаній та посадових осіб.
- 1 липня у Гонконгу набув чинності закон про нацбезпеку. Цього дня поліція затримала понад 300 мітингувальників за несанкціоновану акцію, хуліганство та інші правопорушення, серед яких 9 ймовірних порушень нового закону.
- 30 червня Китай ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу, який каратиме за спроби підриву державної влади КНР, акти сецесії та змову з зовнішніми силами.
- Facebook, Whatsapp та Twitter призупиняють співпрацю з поліцією Гонконгу через закон про нацбезпеку регіону, ухвалений китайською владою.
- Масові акції протесту тривають у Гонконгу з березня 2019 року. Першою вимогою було скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Поправку скасували, однак протести продовжилися.
- Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1984 року Лондон передав його Китаю з умовою зберегти економічну незалежність та капіталістичний устрій Гонконгу. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". Дія суверенітету спливає у 2047 році.