ППО, авіація, повернення депортованих дітей: Зеленський розповів про роботу делегації України на саміті в Молдові

ППО, авіація, повернення депортованих дітей: Зеленський розповів про роботу делегації України на саміті в Молдові

ППО, авіація, повернення депортованих дітей: Зеленський розповів про роботу делегації України на саміті в Молдові
Президент Володимир Зеленський під час пресконференції на саміті Європейської політичної спільноти у Молдові, 1 червня 2023 року. Фото: AP

Українська делегація на саміті Європейської політичної спільноти у Молдові обговорила із партнерами питання посилення обороноздатності України, фінансової підтримки та повернення українських дітей, яких незаконно депортувала Росія.

Про це 1 червня під час традиційного вечірнього відеозвернення заявив президент Володимир Зеленський.

"Сьогодні від ранку наша українська делегація — у Молдові на саміті Європейської політичної спільноти. Зараз тут — центр політичних дискусій на нашому континенті. Були дуже важливі переговори. Президентка Молдови та президент Франції, премʼєр Великої Британії та президентка Єврокомісії, президент Румунії та премʼєр Португалії, премʼєр Албанії та премʼєр Північної Македонії, премʼєр Італії, премʼєр Іспанії, президент Швейцарії, премʼєр Чехії, президент Азербайджану, канцлер Німеччини", — зазначив він.

На саміті був і розширений формат із представниками Нідерландів, Данії, Швеції, Британії, Польщі й Бельгії, розповів глава держави. Також на полях саміту відбулись зустрічі та спільне засідання всіх його учасників та учасниць.

"Готуємо нові оборонні рішення для України — це стосується й ППО, і авіації, і нашого просування на землі. Готуємо реальний політичний зміст для саміту НАТО у Вільнюсі. Готуємо пакет гарантій безпеки для нашої держави на шляху в Альянс. Робимо все, щоб наблизити політичне рішення Євросоюзу щодо членства для України. Готуємо саміт миру на основі української формули миру", — повідомив гарант.

Зеленський подякував всім лідерам та державам, які підтримують Україну за цими пунктами. Окрему подяку він висловив президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн за підтримку ініціатив щодо захисту українських дітей, їхнього пошуку й повернення додому після депортації в Росію.

"Маємо їх усіх повернути, маємо зробити все можливе й неможливе, щоб дати захист усім нашим людям — по максимуму — від будь-яких російських загроз. Впевнений, що це можливо", — наголосив він.

Також Зеленський подякував президенту Європейської ради Шарлю Мішелю, який провів спеціальну безпекову сесію в межах саміту.

"І окремо хочу подякувати Роберті Мецолі, голові Європейського парламенту, за ухвалене рішення щодо боєприпасів для України — за підтримку виділення додаткових 500 мільйонів євро для цього", — додав гарант.

Загалом Зеленський провів зустрічі із представниками більш як десятка європейських країн, повідомляє пресслужба Офісу президента. Зокрема, на неформальній зустрічі із прем'єром Великої Британії Ріші Сунаком, Нідерландів Марком Рютте, Польщі Матеушем Моравецьким, Данії Метте Фредеріксен, Швеції Ульфом Крістерссоном та Бельгії Александром де Кроо глава держави обговорив практичні питання, пов'язані з постачанням винищувачів F-16.

Також президент провів окрему зустріч із британським прем'єром Сунаком, з яким поспілкувався про ситуацію на фронті та майбутній саміт НАТО. Крім того, Володимир Зеленський зустрічався із президентом Франції Емманюелем Макроном та прем’єром Португалії Антоніу Коштою.

Зеленський прокоментував обстріл Києва Росією

Президент у своїй промові зауважив, що 1 червня в Україні та багатьох інших країнах відзначається День захисту дітей.

"Але й у цей день держава-терорист забрала життя української дитини. Але й у цей день Росія обстрілювала наші міста — від Харкова до Херсона, від Києва до Донбасу. Але й цей день ми використали по максимуму, щоб наблизити поразку терористів. І цей день став часом, коли ми наближаємо відповідальність Росії — кожного вбивці, кожного терориста", — зазначив гарант.

Він висловив співчуття рідним і близьким тих, чиї життя забрали російські удари.

"Ми робимо максимум, щоб захистити людей. Не було такої міжнародної зустрічі, не було таких міжнародних переговорів, на яких не порушувалося б питання ППО для України", — сказав глава держави.

Він висловив обурення через те, що укриття у Києві, поруч із яким загинули люди, було зачинене.

"Ніколи більше не має повторитися ситуація, як цієї ночі в Києві, коли люди прийшли в укриття, а укриття — зачинене. Це обов’язок представників місцевої влади, дуже конкретний обов’язок — забезпечити наявність і доступність укриттів цілодобово. Боляче бачити недбале ставлення до цього обов’язку. Боляче бачити втрати. І якщо обов’язок на місцях не виконується, це прямий обов’язок правоохоронців — притягати до відповідальності", — наголосив Володимир Зеленський.

На початок