У Полтаві представили виставку про дітей, які загинули під час повномасштабного вторгнення

У Полтаві представили виставку про дітей, які загинули під час повномасштабного вторгнення

У Полтаві представили виставку про дітей, які загинули під час повномасштабного вторгнення
Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві в обласній бібліотеці 1 червня презентували виставку "Втрачене дитинство". Вона присвячена дітям, які загинули внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділу бібліотеки Ніна Климко.

В обласній бібліотеці Полтави у міжнародний день захисту дітей презентували виставку "Втрачене дитинство". Вона – про неповнолітніх, які загинули під час повномасштабної війни.

У Полтаві представили виставку про дітей, які загинули
У Полтаві представили виставку про дітей, які загинули під повномасштабного вторгнення. Фото: Суспільне Полтава

"Ми представляємо 23 інформаційних матеріали, 23 світлини про дітей, які загинули в Україні під час війни. Ідея ця виникла — розповісти світові про дітей, які гинуть внаслідок російської агресії", — каже завідувачка відділу обласної бібліотеки Ніна Климко.

Тут представлені історії загиблих дітей, зокрема, із Маріуполя, Ірпеня, Бучі, Запоріжжя.

"Дуже сильно мене схвилювала розповідь про ненароджену дитину родини Замченків. Настільки було це читати, слухати, це дуже сильно доносилося до кожного і до мене.Це дитина, і вона ще не народилася. Це дуже сильно доторкається до серця, я вважаю, що не треба ходити мовчати, треба про це говорити, треба розповсюджувати", — каже відвідувачка виставки Анна Пономаренко.

У Полтаві представили виставку про дітей, які загинули під повномасштабного вторгнення
У Полтаві представили виставку про дітей, які загинули під час війни. Фото: Суспільне Полтава

Переглянути світлини та історії загиблих дітей прийшли глянути, зокрема, школярі та студенти місцевих коледжів.

"У коледжі було зібрано студентів бажаючих, і ми долучилися до цієї виставки. Дуже вразила виставка. Дуже тяжка морально ця виставка. Запам’яталася історія хлопчика Дениса Котелевича, який загинув від російського снаряду. Усі його рідні залишилися жити"!, — говорить відвідувачка виставки Анастасія Кошмак.

Цю виставку ініціювала платформа пам’яті Меморіал.

"Матеріали надала саме платформа пам’яті Меморіал, вони надіслали їх електронною поштою, і ми вже роздруковували тут у себе в бібліотеці", — говорить завідувачка відділу обласної бібліотеки Ніна Климко.

За словами Ніни Климко, цю виставку вже презентували у Польщі, Ізраїлі, Новій Зеландії, також – у бібліотеках інших міст України. У Полтаві її експонуватимуть до кінця червня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок