Через російські обстріли прикордонні села на Новгород-Сіверщині продовжують покидати люди

Через російські обстріли прикордонні села на Новгород-Сіверщині продовжують покидати люди

Через російські обстріли прикордонні села на Новгород-Сіверщині продовжують покидати люди
ФОТО: Суспільне Чернігів (архів)

Через російські обстріли 95% жителів покинули прикордонне село Тимоновичі Семенівської громади. Зі 165 жителів там залишилось вісім. Село Мурав’ї Новгород-Сіверської громади вимушено покинули всі жителі. З 44 жителів там нікого не залишилось. Ці села зазнали найбільшого відселення у Новгород-Сіверському районі.

Також більш ніж половина жителів евакуювались з сіл Заріччя (з 79 жителів залишилось 28), Леонівка (з 75 – 36), Галаганівка (зі 130 – 62), Грем’ячка (з 25 – 11), Семенівської громади.

Про міграційну ситуацію на прикордонні Суспільному розповів начальник Новгород-Сіверської РВА Сергій Сергієнко.

За його словами, через інтенсивні артилерійські, мінометні обстріли (360 вибухів фіксували за тиждень на прикордонні Чернігівщини) та авіаудари керованими бомбами в кінці квітня на початку травня прикордонні села Семенівської громади покинуло 776 людей, в тому числі 208 дітей. Це за даними на 31 травня.

"Близько 360 прильотів снарядів у нас було щотижня та обстріли почались саме населених пунктів, попри наявність населення, після цього люди сказали, так, треба виїжджати", — розказав Сергій Сергієнко.

Тиждень тому цифри евакуйованих були більші – частина людей повернулись додому. Так після удару російської авіації 28 і 29 квітня село Костобобрів вимушено покинули третина жителів — це понад сто людей. У другій половині травня, коли обстріли зменшились, люди почали повертатись в село, повернулось кількадесят осіб, розповіла телефоном місцева жителька Любов, в тому числі повернулась і вона.

"Пожили самі тиждень у чужій квартирі в Чернігові, не знала куди себе діти, коли припинились удари авіабомбами та рідшими стали обстріли, одразу вирішили повернутись додому, там город, господарство".

У Новгород-Сіверській громаді району наразі евакуювалися жителів менше ніж в Семенівській – 421 людина, в т.ч. 74 дитини. Дві третини людей покинули село Михальчина Слобода – центр старостинського округу, там залишилось 40 людей. Третина населення вимушено покинула Будо-Вороб’ївку — з 267 жителів виїхало 89. З Грем’яча, найбільшого села громади, виїхав майже кожен п’ятий – 95 людей покинули село.

Щотижня кількість населення, що евакуювалося, міняється, каже Сергій Сергієнко. Люди то виїжджають, то повертаються. Так, у селі Кам'янська Слобода до війни проживало 155 людей. Восени минулого року, через обстріли, село покинула більшість населення. Залишалось близько 40 людей. Станом на 1 червня в селі зареєстровано 92 жителі, які там проживають, сказав староста Микола Сергієнко, — "люди в сезон повертаються до своїх господарств і городів".

За інформацією РВА, сім прикордонних сіл району через обстріли повністю або частково залишаються без електрики. У Тимоновичах через відсутність електрики немає також водопостачання, у Карповичах немає газопостачання (перебитий газопровід).

Загалом, в зоні можливих обстрілів (20-кілометрова зона від кордону) у Новгород-Сіверському районі проживають майже 15 тисяч людей.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок