За провокування релігійної ворожнечі митрополиту і секретарю Української православної церкви Московського патріархату з Житомирщини повідомили про підозру. Про це Суспільному повідомила речниця управління СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.
За її інформацією, СБУ зібрала доказову базу на керівника і секретаря Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ. В ході слідства встановили, що упродовж декількох років митрополит особисто готував тексти прокремлівських листівок і брошур.
"Брошури мали агітаційний характер. В них митрополит ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій та намагався сформувати ворожі настрої до них, – сказала Ірина Мартинюк. – Загальний тираж деструктивних матеріалів становив майже 50 тисяч примірників, які секретар єпархії – рідний брат митрополита, розповсюджував серед священників та вірян релігійної громади".
Речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша розповіла Суспільному, що друк листівок і брошур забезпечував секретар єпархії, він також відповідав за їх активне поширення.
"Серед іншого, у листівках висловлено нетерпиме, вороже ставлення до Православної Церкви України, її створення названо "самочинним", "сліпою впертою сваволею", "розколом". За оцінкою низки судово-лінгвістичних та семантико-текстуальних експертиз, тексти носять гостру неприязнь до Київського патріархату, дискредитують віру, розпалюють релігійну ворожнечу між різними конфесіями", – сказала Тетяна Гоша.
Під час обшуків у приміщеннях церкви, за місцем проживання та в автомобілях підозрюваних вилучили значну кількість друкованої продукції, блокноти з рукописними текстами.
Обом представникам Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ повідомили про підозру за другою частиною статті 28Злочин визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку злочину, домовилися про спільне його вчинення та другою частиною статті 161 Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознакамиКримінального кодексу України.
Наразі вирішується питання щодо обрання обом фігурантам запобіжних заходів у виді цілодобового домашнього арешту та відсторонення від посад.
Відповідно до закону, в разі доведення їхньої вини священнослужителям загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Також, за словами Ірини Мартинюк, у сусідній Житомирській єпархії УПЦ (МП) правоохоронці під час обшуків виявили факт оборудок із пожертвами вірян. За даними слідства, гроші, які парафіяни збирали на ліквідацію наслідків пожежі в єпархіальному управлінні в січні 2022 року, фігуранти справи, а це "ближнє коло" місцевого архієрея, витратили на власні потреби. Мова йде про понад один мільйон гривень.
Наразі триває розслідування за частиною третьою статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Встановлюють усі обставини для притягнення винних до відповідальності.










Що відомо про проведення перевірок УПЦ на території Житомирщини
Другого грудня 2022 року зранку співробітники Служби безпеки України розпочали контррозвідувальні (безпекові) заходи на об'єктах УПЦ московського патріархату у Житомирській області, зокрема в Житомирі та Житомирському районі. В ході цих перевірок виявили людей, які перебувають на зв'язку з громадянами РФ.
Восьмого грудня 2022 року фахівці СБУ спільно з представниками Нацполіції та Нацгвардії продовжують перевіряти монастирі УПЦ Московського патріархату на Житомирщині. Цього разу перевірки проводили в монастирях Коростенського району.
У Службі безпеки Україні 8 грудня повідомили, що завершили низку обшуків у храмах УПЦ Московського патріархату. За результатами обшуків знайшли російські паспорти, "перепустки федеральних радників РФ" та прапор "Новоросії".
Керівник Житомирської єпархії УПЦ Никодим, коментуючи Суспільному проведення безпекових заходів СБУ на території житомирських монастирів та скитів УПЦ (МП), сказав, що в демократичній державі потрібно дотримуватись Конституції України.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: