Палата представників підвищила ліміт держборгу США

Палата представників підвищила ліміт держборгу США

Конгрес США
Конгрес США. Фото: Associated Press

Палата представників Конгресу США 31 травня схвалила законопроєкт про підвищення ліміту державного боргу, який становив 31,4 трильйона доларів.

Як повідомляє Reuters, документ підтримали більшість демократів і республіканців, щоб подолати опозицію на чолі з депутатами-консерваторами та уникнути катастрофічного для країни дефолту.

Палата представників, контрольована республіканцями, проголосувала 314-ма голосами проти 117 за направлення законопроєкту до Сенату, який повинен ухвалити цей проєкт та передати його на підпис президентові Джо Байдену до 5 червня, коли очікується, що у федерального уряду закінчаться гроші для оплати рахунків.

"Ця угода є хорошою новиною для американського народу та американської економіки. Я закликаю Сенат прийняти це якнайшвидше, щоб я міг підписати його як закон", — сказав Байден після голосування.

Як зазначає Reuters, закон призупиняє, а по суті, тимчасово скасовує, ліміт запозичень федерального уряду до 1 січня 2025 року. Такий графік дозволяє Байдену та Конгресу відкласти політично ризиковане питання до президентських виборів у листопаді 2024 року.

Законопроєкт також обмежить деякі державні витрати протягом наступних двох років, прискорить процес отримання дозволів на певні енергетичні проєкти, поверне невикористані кошти від COVID-19 та розширить робочі вимоги для програм продовольчої допомоги.

Що відомо про держборг США і загрозу дефолту

19 січня 2023 року державний борг США досяг встановленого парламентом граничного розміру – 31,4 трлн доларів. Це означає, що американський уряд більше не міг брати гроші в борг для виплати затверджених видатків, зокрема соціальних виплат, зарплат військовим, обслуговування позик.

Якщо ліміт не підняти, США можуть зіткнутися з першим в історії дефолтом, що може потенційно дестабілізувати світові ринки.

28 травня стало відомо, що угоду щодо ліміту державного боргу після тривалих переговорів між Байденом і Маккарті досягнуто. Конгрес і Білий дім намагаються, щоб законопроєкт був схвалений до 5 червня. Інакше США, за словами міністерки фінансів країни Джанет Єллен, зіткнулися б із технічним дефолтом.

На початок