Світло подорожчало: у "Хмельницькенергозбут" прокоментували причину зростання тарифу

Світло подорожчало: у "Хмельницькенергозбут" прокоментували причину зростання тарифу

Світло подорожчало: у "Хмельницькенергозбут" прокоментували причину зростання тарифу
Фото: Суспільне Хмельницький

Відсьогодні майже 570 тисяч побутових споживачів товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькенергозбут" платитимуть за електрику за тарифами дві гривні 64 копійок за кіловат годину, що приблизно на гривню дорожче від донині діючих тарифів, розповів Суспільному директор товариства Олег Іванюк. За його словами, підняти тарифи планували п’ять років тому, та за останній рік енергосистема зазнала значних руйнувань.

"Ринкова вартість електричної енергії на сьогодні складає близько шести гривень. Це один з етапів приведення цін для населення до економічно обґрунтованих. Це підняття дасть енергетикам отримати додаткових 30-40 мільярдів гривень по всій Україні для відновлення енергосистеми, для ремонту, для резервних запасів, для підготовки до чергового опалювального періоду", — розповідає Олег Іванюк.

З його слів, пільги й субсидії не скасовуються, а хто хоче заощадити, має пам’ятати про нічний тариф.

"Замінити свій звичайний лічильник на електронний, який може обліковувати погодинно. Тоді вночі електроенергія буде коштувати для нього у два рази дешевше", — каже директор "Хмельницькенергозбуту".

За словами директора, під час воєнного стану відключати боржників заборонено, тож до неплатників застосовують санкції.

"Ми надаємо йому попередження. Якщо він не сплачує, ми працюємо з ним в судовому порядку. Тоді споживач зобов’язаний буде сплатити не тільки заборгованість, а ще й судові витрати", — розповідає Олег Іванюк.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок