"На своєму фронті". Еліна Світоліна — про камбек на Ролан Гаррос, війну та драматичне повернення до тенісу Гаеля Монфіса

"На своєму фронті". Еліна Світоліна — про камбек на Ролан Гаррос, війну та драматичне повернення до тенісу Гаеля Монфіса

"На своєму фронті". Еліна Світоліна — про камбек на Ролан Гаррос, війну та драматичне повернення до тенісу Гаеля Монфіса
Еліна Світоліна. Фото: AP Photos

Перша українка в третьому раунді Відкритого чемпіонату Франції-2023.

Еліна Світоліна увосьме в кар'єрі дісталася третього раунду Ролан Гаррос. Українська тенісистка в 1/32 фіналу змагань здобула вольову перемогу над австралійкою Сторм Гантер.

Світоліна проводить свій перший Грендслем після народження доньки — як і чоловік українки Гаель Монфіс, що напередодні здобув драматичну першу перемогу на тенісних мейджорах від початку 2022 року.

Розпочавши матч з рахунку 2:6 у першому сеті, Світоліній вдалося перевернути хід зустрічі на свою користь у другій партії. У двох вирішальних сетах Еліна програла суперниці сумарні чотири гейми, вдруге в кар'єрі здолавши Гантер.

Експерша ракетка України вже отримала свою майбутню суперницю на турнірі — росіянку Анну Блінкову. Лише на попередньому турнірі в Страсбурзі Світоліна перемогла її у фіналі на шляху до свого першого титулу з 2021 року.

На пресконференції після гри проти Гантер Світоліна розповіла про вольовий камбек у другому колі, враження від перемоги Монфіса та своє повсякдення на тлі повномасштабної війни, що другий рік триває в Україні.

  • Про камбек після першого сету:

"Був важкий початок. Вона дуже добре грала, добре прикладалася по м'ячу. Я мусила переконцентруватися й бути активнішою в другому сеті. Дуже рада, що змогла змінити хід матчу й зіграти значно краще в третьому сеті".

Світоліна
Еліна Світоліна в матчі з Гантер. AP Photos

"Я намагалася битися, розібратися, що робила не так у [стартовому] сеті, грати трохи глибше в корт, змусити її дещо більше рухатися. Такі дрібниці допомогли сконцентруватися на тому, що я мала робити, а не на тому, що я програла першу партію. Зрештою, боролася й бігала, бігала. Спрацювало добре — наприкінці я відчувала м'яч та корт значно краще".

  • Про вплив пізнього матчу Монфіса:

"Ні, не це призвело до повільного старту. Я дивилася весь матч до опівночі й одразу пішла спати. Спала насправді добре — отримала хороші сім годин сну, що доволі добре для Грендслемів".

"Це надало мені мотивації знову грати сьогодні. Він був присутній на моєму матчі, доклав зусиль, аби прийти й підтримати мене, особливо в такий важкий день, як сьогодні. Це мотивувало мене битися, не здаватися, грати кожне очко на 100 відсотків".

Світоліна
Гаель Монфіс та Еліна Світоліна на благодійному заході в березні 2023 року. AP Photos

"Перший турнір [після вагітності], де ми граємо разом, і [донька] Скай тут, з нами. Це дуже особливо, поки все складається чудово. Ми добре проводимо час разом поза кортом і на ньому теж. Нагаємося зберігати концентрацію й грати якомога краще. Звісно, дуже важливо мати команду для Скай, аби ми могли зосередити увагу на тенісі, особливо в таких великих турнірах, в яких присутній такий тиск і відбувається стільки всього. Дуже важливо, аби ти була спокійна за дитину і могла вкладати 100 відсотків у теніс".

  • Про війну:

"Звісно, я багато розмовляю з друзями й родичами в Україні. [Війна] — жахлива річ. Але вони звикли до цього, звикли до сирен, ходити в укриття, не спати вночі. Але вони кажуть мені, що тепер це частина їхнього життя — це дуже-дуже прикро. Для дітей — нещодавно було відео, де діти біжать до укриття посеред дня через ракети. Останнього місяця було важко — ракети літали над усією країною".

"У різні дві я почуваюся по-різному. Я відчуваю злість, відчуваю смуток, відчуваю біль у серці, дивлячись на усе це. Я маю декілька Телеграм-каналів, де стежу за новинами рідної Одеси, всієї України. Вони публікують, де лунає тривога, куди прилітають ракети, скільки збивається. У такі моменти я маю суміш відчуттів, але всі вони — погані: злість, важкість та пригніченість. Ця важкість, що її я відчуваю щодня, яку відчувають всі українці. Від цього неможливо втекти. І впродовж останніх півтора року ми маємо це у своєму житті".

  • Про концентрацію на тенісі на тлі війни:

"Люди до всього звикають: до хорошого, поганого. Коли я виходжу на корт, намагаюся думати про дух боротьби, що мають всі українці, як українці б'ються за свої цінності, свою свободу. Тут я б'юся на своєму фронті, тож не можу сумувати, відволікатися — тоді я програю".

"Пам'ятаю, коли війна почалася, я була в Мексиці, у Монтерреї. Мені було дуже сумно, я ледь не плакала, коли виходила на корт. Була присутня ця важкість. Але я подумала, що віддаватимуся на 100 відсотків. Я тут, аби зробити щось для своєї країни. Біля мого імені вказаний прапор — я борюся за мою країну. Тож я робитиму це кожного разу, коли виходжу на корт".

  • Про овації на Ролан Гаррос:

"Чи приймали б так на іншому Грендслемі? Важко сказати. В принципі, мене і в Італії досить добре підтримують, і в Америці. [...] Але я рада, що мене так вітають. Це мій перший Грендслем після повернення — потрібна підтримка, тож дуже тішуся".

Світоліна
Світоліна повернулася на корти Парижа вперше за два роки. Jimmie48
  • Побажання на день народження Іґи Швьонтек:

"Не знаю, чи вийде її запросити до України. Але поки не було заплановано жодних благодійних матчів. Один матч ми плануємо до кінця року з іншим топгравцем, ще поки це перебуває на стадії організації. Іґа дуже добре підтримує Україну, тож бажаю їй здоров'я й прославляти Україну так само".

На початок