Дитячі будинки сімейного типу та прийомні родини Луганщини: скільки лишились в окупації

Дитячі будинки сімейного типу та прийомні родини Луганщини: скільки лишились в окупації

В окупації на Луганщина лишились діти-сироти
Діти граються біля великого плаката загиблим у протистоянні окупаційними силами РФ в Сєвєродонецьку, 23 лютого 2022 р. AP/Vadim Ghirda

З 28 дитячих будинків сімейного типу Луганської області на підконтрольну Україні територію після повномасштабного вторгнення переїхали тринадцять. В них нині виховують 86 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про те, скільки таких дитячих будинків та прийомних родин залишилися на окупованій території, Суспільному Донбас розповіла начальниця служби у справах дітей Луганської обласної державної адміністрації Раїса Родіна.

"На 1 квітня 2023 року в області було створено і функціонує 28 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 206 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 69 прийомних сімей, в яких виховується 122 дитини", — розповіла Раїса Родина.

З цієї кількості:

  • на територію, що підконтрольна Україні, виїхали 13 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 107 дітей, та 17 прийомних родин, в яких виховується 34 дитини.
  • за кордон евакуювались 2 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 13 дітей, та 8 прийомних сімей, в яких виховується 9 дітей,
  • на тимчасово окупованій території лишились 13 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 86 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 44 прийомні сім’ї, в яких виховують 79 дітей.

"Нашим співробітникам дуже складно здобувати інформацію про ті родини, які перебували на первинному обліку в службах у справах дітей виконкомів міських, сільських та селищних рад до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і зараз проживають на тимчасово окупованій території. Не з усіма сім’ями є зв’язок", — розповіла Раїса Родіна.

За її словами, співробітники служб у справах дітей постійно намагаються зв’язатися із законними представниками дітей, аби переконати прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників виїхати на підконтрольну територію України.

"Морально хочу підтримати тих батьків, що за якихось важких обставин не змогли виїхати на територію, підконтрольну Україні. Віримо, що дуже скоро всі наші українські сім’ї, що залишилися на окупованій території, знову будуть з нами", — додала Раїса Родіна.

Наразі служба у справах дітей Луганщини працює із родинами в різних регіонах Україні.

"Наші родини і дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, опікуни з дітьми, живуть по всій країні: в Івано-Франківську, Хмельницьку, Одесі та інших містах. Всім нашим родинам ми допомагаємо знайти житло, отримати гуманітарну допомогу, переоформити виплати, вирішуємо питання з навчанням дітей", — розповіла вона.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок