"Свободу Брітні Спірс". У соцмережах почалася кампанія з "порятунку" співачки

"Свободу Брітні Спірс". У соцмережах почалася кампанія з "порятунку" співачки

"Свободу Брітні Спірс". У соцмережах почалася кампанія з "порятунку" співачки AP

Фанати американської співачки Брітні Спірс цього тижня перезапустили у соцмережах хештег #FreeBritney ("Свободу Брітні"). На їхню думку, співачка, яка вже багато років перебуває під опікою, живе, "ніби в ув'язненні".

Як повідомляє BBC, все почалося з того, що у січні 2019 року Брітні раптово скасувала свої постійні шоу в Лас-Вегасі Domination, повідомивши, що бере безстрокову відпустку і відходить від справ після того, як її батько захворів. Згодом її Instagram повністю припинив активність. Шанувальники нічого не розуміли.

Місяць по тому з'явилися повідомлення, зокрема, на сайті TMZ, що Брітні через хворобу батька добровільно лягла у психіатричну клініку, щоб трошки підлікуватися.

У квітні 2019 року подкаст, присвячений жартівливому аналізу Instagram-дописів співачки Britney's Gram, отримав записаний на автовідповідач анонімний дзвінок, у якому йшлося, що хвилювання фанів Брітні могли бути небезпідставними: нібито її батько скасував усі її виступи у Вегасі, дізнавшись, що вона припинила вживати призначені їй пігулки, і поклав її у клініку.

Відразу після цього подкасту у соцмережах з'явився гештег і сформувався цілий рух FreeBritney. Його підтримують такі зірки, як Майлі Сайрус і Роуз МакГовен. Вони кажуть, що Брітні продовжує працювати на користь своїх опікунів, не маючи при цьому елементарних прав.

Рух набирає обертів: понад 109 тис. людей підписали петицію у Білий Дім з вимогою відкликати опікунство над Брітні, і понад 190 тис. осіб підписали петицію на Change.org з вимогою повернути співачці право призначити власного адвоката.

В останні дні шанувальники співачки активізувалися, оскільки 22 липня умови опікунства Брітні мають переглянути.

Що відомо

  • Історія опікунства над Брітні розпочалася у 2007 році, коли вона вирішила розлучитися з Кевіном Федерлайном, який був її чоловіком лише два роки, але встиг стати батьком двох синів - Шона Престона і Джейдена Джеймса. Федерлайн, який до шлюбу з Брітні був танцівником її колективу, подав позов на батьківські права на обох дітей і отримав їх, посилаючись на "неадекватну поведінку" Брітні.
  • Тоді ж повідомляли, що Брітні вирішила не віддавати дітей батькові. Це вилилося у публічний зрив, під час якого вона з одним із синів переховувалася у власному будинку на Голлівуд-Гіллз, а будинок оточували поліцейські машини, пожежники і гелікоптери. Зрештою її винесли на ношах і помістили у фургон швидкої допомоги. Брітні тоді було 26 років.
  • У січні 2008 року її поклали до психіатричної клініки (за словами самої Брітні, без її згоди), а місяць по тому батько співачки Джеймі Спірс і адвокат родини Ендрю Воллет отримали тимчасове опікунство над нею, яке у жовтні того ж року перейшло у постійне - відповідно до письмового прохання її батька.
  • Джеймі Спірс припинив бути опікуном у 2019 році через проблеми зі здоров'ям, і ця роль перейшла до особистого менеджера співачки Джоді Монтгомері.
Категорії