Рада схвалила підвищення пенсій для ветеранів УПА та політв’язнів

Рада схвалила підвищення пенсій для ветеранів УПА та політв’язнів

Рада схвалила підвищення пенсій для ветеранів УПА та політв’язнів
. Pixabay

Верховна рада внесла зміни до закону "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", який передбачає нарахування підвищених пенсій для борців за незалежність України та ув’язнених дисидентів доби СРСР, а також позбавляє таких виплат колишніх радянських високопосадовців.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив депутат Верховної ради від фракції партії "Європейська солідарність" Володимир В’ятрович.

"Політв’язні комуністичного режиму СРСР нарешті отримають пенсії за особливі заслуги перед Україною. Сьогодні парламент 313 голосами ухвалив у другому читанні і в цілому ініційований мною законопроєкт №8032, що передбачає надання таких пенсій борцям за незалежність України, які були ув’язнені за свої переконання", — зазначив він.

Сума надбавки сягає 4200 гривень на місяць.

"Ці люди, без яких ми б не мали сьогодні вільної України, і яких, на жаль, уже дуже мало залишилося серед нас, отримають надбавку до пенсії у розмірі 4200 гривень на місяць з подальшою індексацією", — розповів В’ятрович.

Окрім того, із нової редакції закону "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" вилучені згадки про радянські нагороди й звання, а перебування на високих державних посадах більше не буде підставою для призначення пенсій за особливі заслуги.

Володимир В’ятрович назвав рішення Ради "кроком у бік політичної й соціальної справедливості".

"Це — правильний сигнал українському суспільству, ветеранам і нинішнім борцям за незалежність. Україна — держава, яка вміє бути вдячною. Україна шанує своїх героїв", — зазначив він.

На початок