У Франції загасили пожежу у готичному соборі 15 сторіччя, розслідують підпал

У Франції загасили пожежу у готичному соборі 15 сторіччя, розслідують підпал

Оновлено
У Франції загасили пожежу у готичному соборі 15 сторіччя, розслідують підпал
AP

У соборі Святих Петра і Павла у французькому Нанті загасили пожежу. Правоохоронці розслідують подію як підпал. Про це повідомляє BBC.

Близько ста вогнеборцям вдалося ліквідувати пожежу протягом двох годин.

Чиновники заявили, що вогнем знищений орган і вітражі, проте уточнили, що збитки є меншими у порівнянні з минулорічною пожежею у соборі Нотр-Дам у Парижі.

Повідомляється, що слідчі підозрюють, що пожежа виникла через умисний підпал. У соборі виявили три осередки вогнища. Пожежа не пошкодила дах собору.

Прем'єр-міністр Жан Кастекс у Твіттері висловив підтримку та глибоку подяку вогнеборцям. Президент Франції Еммануель Макрон написав твіт про "підтримку наших пожежників, які беруть на себе всі ризики, щоб врятувати цю готичну перлину".

Що відомо

  • Готичний собор XV століття в Нанті вже горів 28 січня 1972 року, після чого був закритий на три роки на ремонт.
  • Собор святого Петра і Павла в Нанті – кафедральний собор Нантської єпархії, найбільша готична церква історичної Бретані і одна з найбільших у Франції, всього на 6 м нижче Собору Паризької Богоматері.
  • Ввечері 15 квітня 2019 року у соборі Паризької Богоматері спалахнув вогонь. Це сталося у верхній частині, де проводились ремонтні роботи. Вогонь швидко охопив значну частину покрівлі заставленої риштованнями будівлі.
  • Під час пожежі обвалилася центральна частина покрівлі разом зі шпилем посередині. Шпиль був 93 метри заввишки.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад