Херсонському художньому музею — 45: імена й події

Херсонському художньому музею — 45: імена й події

Херсонському художньому музею — 45: імена й події
Херсонський художній музей Фото: Херсонська ОДА

27 травня виповнилось 45 років від заснування Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка. Він був відкритий у будівлі, яка має статус пам’ятки історії та архітектури. Сьогодні музейники на офіційній сторінці Facebook називають імена колег, пригадують визначні події в історії музею.

Херсонському художньому музею — 45: імена й події
Херсон. Фото з відкриття художнього музею 27 травня 1978 року Фото: Херсонський художній музей/Facebook

За інформацією, 1978 року основу художнього музею становила колекція Марії Корніловської, яка заповіла її Херсону, та художньої частини фондів краєзнавчого музею. Справу продовжили керівники музею в різні роки: Євген Подольський, Юрій Гук, Аліна Доценко та співробітники.

Херсонському художньому музею — 45: імена й події
Перший директор музею Євген Подольський з групою закордонних туристів Фото: Херсонський художній музей/Facebook

"Якби не війна та пограбування, сьогодні наша колекція могла б нараховувати 14 000 предметів. Це твори, які географічно обіймали б весь світ, а хронологічно охоплювали чотири століття: ікони, живопис, скульптура, декоративні твори тощо. Крім цього унікальний рамний фонд позаминулого століття і розкішна бібліотека рідкісних і цінних видань з мистецтва", йдеться в дописі.

Херсонський художній російські окупанти розмародерили на початку листопада 2022-го, з колекції, яка налічувала майже 14 тисяч одиниць, незаконно вилучили понад 11 тисяч творів мистецтва.

Після відходу російських військ з міста будівля двічі потрапляла під обстріл і зазнавала ушкоджень.

Раніше працівники Херсонського Художнього музею ідентифікували ще п'ять картин з колекції, які викрали російські окупанти у листопаді минулого року.

Наукові співробітники Херсонського обласного художнього музею ідентифікували ще одну картину з колекції, яка була викрадена військовими РФ у листопаді минулого року. Це полотно невідомого художника "Морський пейзаж" (Біля берегів Греції) 1907 року.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок