"Вона була дуже слабка, сиділа під деревцем": у поліції розповіли подробиці пошуку зниклої на Харківщині Віолетти

"Вона була дуже слабка, сиділа під деревцем": у поліції розповіли подробиці пошуку зниклої на Харківщині Віолетти

Ексклюзивно
"Вона була дуже слабка, сиділа під деревцем": у поліції розповіли подробиці пошуку зниклої на Харківщині Віолетти
Зниклу у Скрипаях на Харківщині дівчинку розшукали живою. Фото: Володимир Тимошко/Facebook

Зниклу дворічну Віолетту зі Скрипаїв Слобожанської громади розшукали 27 травня у лісі. Дитина застогнала, коли поряд проходили пошуковці.

Дівчинка сиділа у траві під деревом, розповів Суспільне Харків начальник управління кримінального розшуку поліції Харківщини Роман Іващенко.

"Коли її знайшли, вона була дуже слабка, сиділа під деревцем. Коли пошуковці йшли, вона застогнала, і хлопці її почули. Це дуже щільний ліс. Коли ми його прочісували, нас заїдали комахи. Ми думали, як вона від комах виживе. Але вона не була покусана. Подряпини були від невеликих гілок, проте серйозних поранень не було", — розповів начальник управління кримінального розшуку поліції Харківщини.

За його словами, дитину знайшли за 8-10 кілометрів від дому.

"Це край лісу, по діагоналі, це дуже далеко від її дому. Коли ми її взяли на руки, піднесли водичку, вона попросила: "Водю, водю". Це неймовірно, що ми сьогодні пережили. Якби вона не застогнала у той момент, можливо, її б і не помітили. Це такий маленький клубочок, який сидів у траві. Вона була за розміром, як кошеня", — сказав Роман Іващенко.

Іващенко зазначив, що матері дівчинки першій повідомили про її місце перебування.

"Ми взяли дитину в автомобіль та викликали "швидку", а потім поїхали на зустріч медикам. Скоординували матір, яка приїхала на місце", — розповів Роман Іващенко.

Батько дівчинки приїхав з фронту та допомагав у пошуках. Це були емоції та сльози

"Ліс має загальну площу 3700 гектарів. Майже чотири доби ми не припиняли пошуки і почісування лісу. До пошуків дворічної дитини залучили понад 1000 людей. На четверту добу ми її знайшли. Це неймовірне чудо. Пліч-о-пліч з нами шукали дівчинку такі волонтерські організації: "Мілена", "Троянда на руці", "Червоний Хрест", ПСО "Янгол". Ми шукали дитину у Скрипаївському та Задонецькому лісництві. Тропами розбивалися на сектори, на квадрати. Коли побачили її живу — це були мурашки й сльози", — розповів Іващенко.

Що відомо про зникнення Віолетти Мужичук

Дитина зникла 23 травня о 19:00 з подвір'я домоволодіння у селі Скрипаї Слобожанської громади, повідомила пресслужба поліції Харківщини.

27 травня волонтери пошуково-рятувального загону "Мілена" планували провести "наймасштабніший пошук за всі дні", розповів Суспільне Харків керівник пошукового загону Сергій Осман.

На Харківщині 27 травня знайшли дворічну Віолетту зі Слобожанської громади, яка зникла 23 травня, живою. Пошукова операція зайняла 90 годин.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок