Генерал Міллі: Україна може звільнити всі окуповані території, але не зараз

Генерал Міллі: Україна може звільнити всі окуповані території, але не зараз

Український танкіст, Бахмут, 23 травня 2023
Український танкіст, Бахмут, 23 травня 2023. Фото: AP Photo/Efrem Lukatsky

Україна може звільнити всі окуповані Росією території, але це, імовірно, відбудеться не найближчим часом. Про це сказав голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, підбиваючи підсумки 12-го засідання Контактної групи з питань України у форматі “Рамштайн”. Росія ж, за словами Міллі, не зможе досягти військовим шляхом своїх стратегічних цілей в Україні.

“Цю війну у військовому плані Росія не виграє. Росія не досягла стратегічних цілей, якими були повалення влади президента Зеленського і захоплення України”, — сказав Міллі.

Генерал наголосив, що рік тому Росія відмовилася від своїх стратегічних цілей, скоригувавши їх до захоплення лише Донбасу.

“Отже, стратегічні цілі, які поставила перед собою Росія, недосяжні у військовому плані, вони не будуть досягнуті”, — зазначив Міллі.

За його словами, стратегічне завдання України — звільнити всію окуповану Росією територію. Міллі наголосив, що зараз на території України перебувають кількасот тисяч російських військових.

“Це може бути досягнуто військовим шляхом, але, ймовірно, не найближчим часом”, — сказав Міллі.

За його словами, війна триватиме і вона буде “кривавою і важкою”. Міллі, додав, що у певний момент сторони можуть почати домовлятися або ж вони дійдуть до військового вирішення.

Міллі додав, що США продовжуватимуть підтримувати Україну і її боротьбу за свободу.

Вибір редакції

На початок