Освітня програма військових закладів орієнтується на потреби ЗСУ — Департамент освіти Міноборони

Освітня програма військових закладів орієнтується на потреби ЗСУ — Департамент освіти Міноборони

Володимир Мірненко
. Директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко. Фото: Медіацентр

Військові освітні заклади України під час війни сфокусували свої програми на практичних заняттях.

Про це на брифінгу сказав директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко.

За його словами, вступна кампанія до військових навчальних закладів у 2022 році продемонструвала високий патріотизм української молоді. Мірненко додав, що на деякі спеціальності конкурс сягав до 10 чоловік на місце.

Найбільша кількість молоді хотіла вступити на спеціалізації військових пілотів, також серед найпопулярніших були сфери кібербезпеки, інформаційних технологій, тобто високотехнологічні спеціалізації.

Директор департаменту наголосив, що від початку повномасштабної війни РФ проти України військові виші постійно вносять зміни до освітнього процесу, пристосовуючись до потреб Збройних сил України.

"Постійно вносяться зміни в освітні програми військових вишів. І вони враховують досвід ведення війни. Але я хочу зазначити, що ми перейшли на скорочені освітні програми. Яким чином: ми збільшили термін навчання в день з 6 до 10-12 годин. На тиждень — до 72 годин, і з цих 72 годин 70% — це практичні заняття, саме для відпрацювання практичних навичок на військовій техніці", — сказав Володимир Мірненко.

На початок