"Столиця профтехосвіти": як на Рівненщині популяризують цю галузь

"Столиця профтехосвіти": як на Рівненщині популяризують цю галузь

"Столиця профтехосвіти": як на Рівненщині популяризують цю галузь
Фото: РОВА

На Рівненщині 43% випускників шкіл обирають професійно-технічну освіту. За цим показником область є лідером в Україні, повідомили в Міністерстві освіти і науки та зазначили, що регіон називають столицею профтехосвіти. Директор профільного обласного департаменту Петро Коржевський розповів в етері Суспільне. Спротив, як вдалося досягнути такого показника та що планують іще змінювати.

Популярні спеціальності

Департамент освіти поставив мету, щоб 40% випускників шкіл вступали до закладів професійної освіти, говорить керівник обласного департаменту освіти:

"Це такий складний еволюційний шлях. Ми витратили 15 років, щоб змінити філософію в системі професійної освіти, модернізувати її. 43% — це не межа. Важливо, щоб діти отримували ті вміння, які з часом знадобляться, щоб отримати хорошу роботу або започаткувати власну справу. Ми створили навчально-практичні центри, це сучасні освітні простори, де діти мають можливість здобути професію прикладного характеру".

Які спеціальності пропонує профтехосвіта в області:

  • автослюсар з ремонту транспортних засобів;
  • електрик;
  • галузь мехатроніки та робототехніки;
  • тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва;
  • кухар-кондитер;
  • бармен.

Навчання учнів шкіл

Петро Коржевський каже, що в області планують започаткувати допрофесійну підготовку.

"Молоді люди дуже зараз обізнані, вони володіють великим обсягом інформації, вони знають, що вони хочуть. Хочемо започаткувати допрофесійну підготовку, щоби діти 7-8 класів не ходили на нудні уроки трудового навчання і не розуміли, чи вмикається той станок, чи не вмикається. І взагалі, щоб не говорили, що дівчата — це тільки швачки та кухарки, а хлопці вміють тільки пиляти лобзиком. Хочемо відійти від цих стереотипів. Кожна молода людина має обрати професію, яка їй цікава", — каже керівник обласного департаменту освіти.

Навчання дорослих

Отримати профтехосвіту можуть люди будь-якого віку за короткий термін.

"Ми пропонуємо навчання від молодої людини, яка завершила ВНЗ, до будь-якої людини, яка втратила роботу тому, що закрилося підприємство. Важливо, щоб люди, коли прийдуть на підприємство, говорили власнику про недоліки роботи бізнесу: несучасну технологічну лінію, підхід до технологічних процесів. Це ключове, що має бути у кваліфікованому робітнику, якщо він стає корпоративним членом компанії", — говорить Петро Коржевський.

Департамент освіти і науки може запропонувати учням 47 короткотермінових програм.

"Ми перенавчаємо будь-кого, хто до нас звернеться, і це може тривати від трьох до десяти місяців. Працюємо виключно напряму із бізнесом. Наша ключова задача — створити інвестиційну привабливість для Рівненщини, щоб будь-який інвестор розумів, що якщо він захоче відкрити своє підприємство, то ми готові гнучко реагувати на цей запит", — зазначив керівник обласного департаменту освіти.

Профтехосвіта в Україні

Наразі в Україні 240 тисяч здобувачів професійної освіти. Щороку освітні заклади набирають понад 90 тисяч учнів за умовами регіонального державного замовлення. Про це в етері Суспільне.Спротив повідомила генеральна директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки Ірина Шумік: "Рівненщину ми називаємо столицею профтехосвіти України. Я дуже рада, що за останні чотири роки реформи професійно-технічної освіти, заклади освіти змінили орієнтири й навчилися швидко реагувати на зміни на ринку праці. Ми продовжуємо переглядати стандарти та працюємо над короткими програмами. Заклади освіти швидко реагують на запити релокованих підприємств та на новостворювані підприємства. Пропонують додаткові освітні можливості для внутрішньо переміщених осіб, або вже для військовослужбовців, які повертаються до цивільного життя".

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок