Росіяни "націоналізували" будинок Меджилісу в Сімферополі

Росіяни "націоналізували" будинок Меджилісу в Сімферополі

Росіяни "націоналізували" будинок Меджилісу в Сімферополі
Будинок Меджлісу кримськотатарського народу Фото: Вікіпедія

Окупаційна влада Криму повідомила, що "націоналізувала" 58 об'єктів, які належать українцям. Серед них — квартира Олени Зеленської та будівля Меджлісу.

За словами спікера російського парламенту Криму Володимира Константинова до переліку потрапило:

  • майно українських банків і промислових підприємств;
  • квартира Олени Зеленської у Ялті;
  • дитячий табір в Алушті;
  • низка торгових приміщень у Сімферополі;
  • будинок у Сімферополі, що належить Меджлісу кримськотатарського народу.

Російський очільник Криму Сергій Аксьонов також заявляв, що грошима від продажу "майна українських бізнесменів" мають намір профінансувати війну Росії проти України.

Глова Меджлісу Рефат Чубаров зазначив, що будівля Меджлісу кримськотатарського народу була незаконно захоплена росіянами у вересні 2014 року. З тому часу будинок був заарештований та недоступний для його власника, внаслідок чого поступово руйнувався без належного нагляду.

Що таке Меджиліс

Меджліс кримськотатарського народу — представницький орган кримських татар, подібний до парламенту.

Згідно зі статутом, метою меджлісу є подолання наслідків геноциду вчиненого проти кримських татар радянською владою, відновлення прав і національно-територіальне самовизначення.

Після окупації Криму Росією проти Меджлісу і кримських татар чиняться репресії. До слова, самопроголошена "прокурорка" Криму призупинила діяльність Меджлісу за незалежну проукраїнську політику, а також заборонила в'їзд до Криму Голові Меджлісу Рефатові Чубарову.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок