Марафон відповідальності: на території херсонського вишу висадили соняхи сорту "Богдан Гаврилишин"

Марафон відповідальності: на території херсонського вишу висадили соняхи сорту "Богдан Гаврилишин"

Марафон відповідальності: на території херсонського вишу висадили соняхи сорту "Богдан Гаврилишин" Суспільне Херсон

Марафон відповідальності дістався Херсона. 16 липня у парку державного аграрно-економічного університету садили соняхи сорту "Богдан Гаврилишин" та вивчали декларацію відповідальності, створену українським економістом 2014 року.

Символом марафону відповідальності є соняшник сорту "Богдан Гаврилишин", який був виведений спеціально до 90-річчя відомого українця. Сам марафон популяризує декларацію відповідальності, складену Богданом Гаврилишиним близько 6 років тому, та проходить у багатьох європейських містах – говорить координатор марафону на Херсонщині – Олександр Куклишин:

"Кількість міст, які долучилися надзвичайно велика. Важко порахувати. Бо багато українців, які проживають за кордоном. Зокрема, це Німеччина, Швейцарія, Норвегія – я знаю, що долучилися до марафону. Безумовно це можна прослідкувати за хештегами.- би ейч – 15, іншими словами – Богдан Гаврилишин. можна прослідкувати, що відбувається. Це ідея поза політична. Вона направлена виключно на кожного з нас, на ті зміни, кі ми хочемо бачити в нашій країні".

Марафон Відповідальності: на території херсонського вишу висадили соняхи сорту "Богдан Гаврилишин"Суспільне Херсон

Участь у марафоні міг взяти кожен охочий – говорить Олександр Куклишин. Для цього потрібно посадити насіння соняшника та обрати один із 15 пунктів у декларації відповідальності людини і розказати у соцмережах свою історію про відповідальність, додавши відповідні хештеги.

"Такі здавалось би прості речі як "говорити правду", "підтримувати своє здоров'я", ми часто їх ігноруємо в буденному житті Але це є основа побудови державності".

Марафон Відповідальності: на території херсонського вишу висадили соняхи сорту "Богдан Гаврилишин"Суспільне Херсон

До акції долучилися випускники фонду Богдана Гаврилишина, студенти кількох херсонських вишів, пластуни, волонтери. Голова Херсонського пластового осередку Дарина Уланова привела своїх вихованців.

"Це було мабуть відчуття змін, що ми зможемо подолати все і зробити це, то країна піде вище і буде сенс в тому, що ми робимо. Хай трошки, невеличкі гарні справи. Але вони будуть великі", - розповіла Дарина Уланова.

Олександр Швець – випускник фонду Богдана Гаврилишина. Каже, марафони об'єднують молодь заради спільних справ, заради майбутнього України.

Марафон Відповідальності: на території херсонського вишу висадили соняхи сорту "Богдан Гаврилишин"Суспільне Херсон

"Люди спілкуються, знаходять свідомих між собою, відповідальних. Вони спілкуються і тоді можна щось змінити. Головна ідея цієї програми – створити критичну масу молодих людей, свідомих, які будуть змінювати країну", - додав Олександр Швець.

Соняхи зростатимуть протягом 100 днів. За ними можуть доглядати усі учасники марафону.

"Протягом марафону кожен з учасників може прийти – зробити селфі. Показати як виростає сонях і в тому числі показати якусь свою результативність – що він зробив", - розповів координатор марафону відповідальності на Херсонщині Олександр Куклишин.

Оксана Страмнова, В'ячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди