Земельні й освітні питання: відбулась позачергова сесія Хмельницької міськради

Земельні й освітні питання: відбулась позачергова сесія Хмельницької міськради

Земельні й освітні питання: відбулась позачергова сесія Хмельницької міськради
Фото: Суспільне Хмельницький/Ілюстративне

Земельні та освітні питання сьогодні, 24 травня, розглянули депутати Хмельницької міської ради на позачерговій сесії. Про це на брифінгу розповів міський голова Олександр Симчишин. За його словами, позачерговість сесії була викликана зверненням громадянина до Уповноваженого Верховної ради України з прав людини.

"Уповноважений з прав людини вимагав від Хмельницької міськради в сесійному форматі розглянути одне з земельних питань по вулиці Шухевича, пов'язане з можливістю продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення. Ми це питання розглянули й сьогодні депутати не підтримали цей проєкт рішення. Відмовили, тому що вважаємо можливий продаж незаконним. Ця земельна ділянка перебуває в оренді, в неї є землекористувач, договір оренди чинний. Але землекористувач вирішив її викупити. Відповідно, не маючи на те законних підстав. Він постійно отримував відмови й звернувся до Уповноваженого", — розповів Олександр Симчишин.

За його словами, на сесії ухвалили рішення передати низку земельних ділянок релігійним громадам, які пройшли процедуру реєстрації, змінили статут, конфесійну приналежність і мають відповідні документи.

"Це стосується земельних ділянок на вулиці Профспілковій, 41, що в мікрорайоні Лезневе, на вулиці Вайсера та Шухевича, 11/2 у мікрорайоні Гречани. Внесли проєкт рішення про поділ земельної ділянки на вулиці Володимирській, 113, де розташований кафедральний собор. Земельна ділянка буде поділена, з подальшою передачею під релігійну споруду новоствореній громаді, яка так само пройшла всі юридичні процедури. Одну з двох земельних ділянок на вулиці Франка ми передали в постійне користування військовій частині. По іншій земельній ділянці ми готуємо проєкт рішення і передамо її релігійній громаді, яка зараз завершує юридичний процес оформлення всіх документів", — сказав очільник міста.

Зі слів голови, депутати підтримали й трансформацію закладів загальної середньої освіти на 2023-2027 роки, що пов’язано з реформою освіти.

"З першого вересня 2023 року наші навчальні заклади будуть функціонувати в інших умовах, відповідно до реформи, яку проводить держава, з врахуванням усіх критеріїв, які напрацьовувались фактично впродовж останнього року. Ця реформа проводиться в інтересах учнів. Вона в найближчій перспективі посилить базовий компонент загальної середньої освіти, можливо, ліквідує так зване репетиторство", — говорить Олександр Симчишин.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

Вибір редакції

На початок