У Києві тестують безготівкову оплату проїзду у маршрутках

У Києві тестують безготівкову оплату проїзду у маршрутках

У Києві тестують безготівкову оплату проїзду у маршрутках
Валідатор на громадському транспорті в Києві. Фото: Київпастранс / Facebook

У Києві почали тестування безконтактної оплати проїзду у транспорті приватних перевізників. Першим автобусом, де встановили валідатори, стала маршрутка №444 сполученням ст. м. "Виставковий центр" — вул. Метрологічна.

Про це інформують розробники застосунку "Київ Цифровий" у Telegram.

Щоб розрахуватись за поїздку пасажири можуть прикласти до валідатора банківську картку з PayPass або гаджет із функцією безконтактної оплати.

Окрім цього, оплатити проїзд можна Карткою Киянина або з "гаманця" на транспортній карті "Київ Цифровий".

Розробники міського застосунку анонсували, що невдовзі у столиці зросте кількість маршрутів приватних перевізників з безконтактною оплатою проїзду.

Що відомо про безконтактну оплату проїзду у громадському транспорті Києва

На початку вересня 2022 року влада столиці підтримала пропозицію киян запровадити оплату за проїзд банківською карткою в усіх видах громадського транспорту. Відповідна петиція зібрала необхідну кількість голосів і була розглянута мером Віталієм Кличком.

Вже у вересні у Києві почали тестування безконтактної системи оплати перевезень. 15 жовтня минулого року сервіс спочатку запровадили на деяких маршрутах автобусів "Київпастрансу".

З 26 жовтня 2022 року у Києві оплата за проїзд банківською карткою працює на всіх видах і маршрутах комунального громадського транспорту.

На початку 2023 року на 17 станціях київської кільцевої електрички запустили у тестовому режимі оплату проїзду міською транспортною карткою, банківською карткою та пристроями з NFC.

У січні у Київраді зазначили, що ведуть перемовини з приватними перевізниками щодо можливої безконтактної оплати за перевезення пасажирів.

Вибір редакції

На початок