Продавали підроблені ліки для онкохворих: у Києві викрили злочинну схему

Продавали підроблені ліки для онкохворих: у Києві викрили злочинну схему

Продавали підроблені ліки для онкохворих: у Києві викрили злочинну схему
Вилучені фальсифіковані ліки для онкохворих. Фото: Київська міська прокуратура/Facebook

Столична прокуратура припинила діяльність організованої групи, яка розповсюджувала на території України фальсифіковані медикаментів для онкохворих. Вартість однієї упаковки ліків перевищувала 46 тисяч гривень. Про це повідомляє пресслужба Київської прокуратури.

За матеріалами слідства, фальсифіковані лікарські засоби онкологічної групи надходили до України з-за кордону. У подальшому, учасники схеми організовували збут медпрепаратів на території Києва та інших міст.

"Вартість препарату становила 46, 5 тис. грн за упаковку. Зловмисники приймали замовлення через онлайн форму аптеки та доставляли товар покупцю", — йдеться у повідомленні.

Експерти виробника дослідили зразки і встановили, що вони фальсифіковані, а упаковка препарату не відповідає оригінальному медзасобу.

Викрили групу людей, які продавали фальсифіковані ліки
Правоохоронці проводять обшуки в аптеці та у групи людей, яких підозрюють у продажі фальсифікованих препаратів. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

16 травня за рішенням суду правоохоронці провели обшуки у фігурантів, а також за місцями зберігання лікарських препаратів та в аптеках. Під час слідчих дій вилучили значну кількість ліків, які містять візуальні ознаки фальсифікації, сертифікати якості лікарських засобів невідомого походження, чорнові записи, готівку, комп’ютерну техніку, мобільні телефони.

Також під час обшуків правоохоронці виявили значну кількість лікарських препаратів російського та білоруського виробництва, які на цей час вилучені з продажу на території Україні. Зразки всіх виявлених препаратів будуть направлені на експертизу, повідомили у прокуратурі.

Двом фігурантам, причетним до злочину, повідомили про підозру та вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Що відомо про фальсифікацію ліків

У листопаді 2019 року в Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів. Згідно зі змінами, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів карається позбавленням волі терміном від 5 до 8 років.

МОЗ запровадить 2D-кодування, щоб зменшити кількість фальсифікату в аптеках.

Правоохоронці викрили злочинне угруповання, яке фальсифікувало та продавало лікарські засоби від раку, гепатиту В та інших тяжких хвороб. У них вилучили ліки на суму близько 62 млн грн.

Служба безпеки України ліквідувала масштабний канал ввезення в країну фальсифікованих медпрепаратів для онкохворих. Підроблені ліки продавали в інтернеті.

Вибір редакції

На початок