Третина навчальних закладів на Хмельниччині має інклюзивну форму навчання

Третина навчальних закладів на Хмельниччині має інклюзивну форму навчання

Третина навчальних закладів на Хмельниччині має інклюзивну форму навчання

У Хмельницькій області з 645 освітніх закладів, інклюзивна форма навчання впровадженна у 234 закладах. У 2020 році в школах навчаєлося 707 учнів, а в дошкільних закладах 317 дітей з обмеженими освітніми можливостями. Про це в ефірі Українського радіо «Поділля-центр» розповів директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля.

За його словами, майже всі навчальні заклади облаштовані пандусами та іншими пристосуваннями для дітей з обмеженими можливостями.

«Із 645 закладів загальної та середньої освіти у 526 створено архітектурну доступність для осіб з обмеженими фізичними можливостями. 122 таких заклади мають вільний доступ і вони облаштовані там лише кнопками та облаштування пандусів не потребують. Також такі засоби доступності утворені у 44 закладах професійної вищої освіти, які знаходяться у Хмельницькій області», - каже Олег Фасоля.

Зі слів Олега Фасолі, з держаного бюджету на організацію інклюзії у закладах освіти, на 2020 рік було виділено 19 мільйонів гривень.

«Це власне на заробітну плату вихователям для додаткових занять та на придбання спеціального обладнання в інклюзивні заклади», - розповів Олег Фасоля.

Додає, що крім того у Хмельницькій області функціонує 11 спеціальних шкільних автобусів, які обладнані місцями для дітей з обмеженими можливостями.

«Автобуси здійснюють підвезення учнів, із такими можливостями, що 100 відсотково покриває потреби підвезення дітей», - повідомляє Олег Фасоля.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди