Стефанішина: У 10 містах розгорнуто центри допомоги постраждалим від сексуального насильства

Стефанішина: У 10 містах розгорнуто центри допомоги постраждалим від сексуального насильства

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина
. Фото: AP

Влада України створює умови, аби жертви сексуального насильства з боку російських військових могли отримати комплексну спеціалізовану допомогу.

Про це заявила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на форумі "Respect. Support. Justice — Повага. Допомога. Справедливість", повідомляє Укрінформ.

“Це злочин, який більшість людей через страх, сором, психологічну травму хочуть природним чином назавжди лишити в кутках памʼяті й в тіні свідомості. Це та мета, яку переслідують злочинці — жертви будуть мовчати, тому ми робимо все можливе, аби пояснити важливість звернення по допомогу тим, хто, можливо, не готовий звертатися до правоохоронної системи", — сказала Ольга Стефанішина.

Вона наголосила, що важливими чинниками у цьому зв'язку є нормалізація психоемоційного стану постраждалих, пропрацювання травм насильства. Також урядовиця нагадала, що торік у травні Кабмін погодив з ООН відповідну програму співробітництва.

Стефанішина зазначила, що завдяки співпраці з Офісом спецпредставниці ООН з питань сексуального насилля в Україні розбудували дієвий механізм комплексного реагування на злочини насильства. Центри допомоги розгорнуто в Запоріжжі, Дніпрі, Києві, Мукачеві, Харкові, Херсоні, Полтаві, Чернівцях, Одесі та Кропивницькому.

"Ми забезпечуємо точку входу постраждалим до системи комплексної спеціалізованої підтримки: юридичної, соціально-психологічної, інформаційної. Допомога орієнтована на ключові принципи: конфіденційність, безумовність, добровільна інформована згода та безоплатність", — сказала Стефанішина.

Вона також додала, що Україна працює над створенням таких центрів за кордоном, зокрема з Чехією та Німеччиною.

11 травня в Офісі генпрокурора України повідомили, що від початку повномасштабної війни Росії проти України зафіксовано 187 випадків скоєння злочинів сексуального характеру з боку військовослужбовців РФ. 13 з них — щодо дітей. Про підозру у скоєнні таких злочинів повідомлено шістнадцятьом особам, а до суду направлено обвинувальні акти стосовно п'ятьох випадків.

Що відомо про кількість воєнних злочинів РФ в Україні

Проєкт Gulagu.net 17 квітня опублікував відео з зізнаннями у воєнних злочинах в Україні екскомандирів підрозділів ПВК "Вагнер" Азамата Улдарова та Олексія Савічєва, помилуваних Путіним і завербованих у рамках реалізації програми Пригожина, відомої як "Проект "К".

Вони розповіли подробиці розстрілу понад 20 українських дітей і підлітків, підриву ями з 60 пораненими полоненими й "500-ми" (тими, хто вирішив залишити війну та відмовився виконувати накази про вбивство українців), зачистки житлових будинків із вбивством усіх, включно з дітьми.

Глава офісу президента Андрій Єрмак відреагував на зізнання "вагнерівців". Він зазначив, що їхні слова проливають світло на злочини російської армії в Україні й закликав світ "не боятися Росію, а бити жорстко".

Генпрокурор України Андрій Костін під час слухань у Конгресі США заявив, що Офіс генерального прокурора України зареєстрував близько 80 тисяч воєнних злочинів, скоєних російськими військами та їхніми "проксі", і ця кількість зростає, особливо після звільнення тимчасово окупованих територій.

Слідчі Національної поліції України від початку повномасштабної війни станом на 1 травня відкрили 74,4 тисячі кримінальних проваджень щодо злочинів російських військ та їхніх пособників.

На початок