У регіонах "червоної" зони школи не відкриють. Яким буде навчання з 1 вересня

У регіонах "червоної" зони школи не відкриють. Яким буде навчання з 1 вересня

У регіонах "червоної" зони школи не відкриють. Яким буде навчання з 1 вересня
. УНІАН

Перед початком навчального року Україну умовно поділять на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони та у залежності від того, до якої зони буде відноситися певний регіон, буде залежати сценарій навчання.

Відповідне рішення обговорили члени парламентського комітету освіти, науки та інновацій, т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет та головний сантіраний лікар Віктор Ляшко.

Згідно з даними комітету, освітній процес у навчальних закладах буде заборонено лише у "червоній" зоні. Зазначається, що уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться відповідно до одного з трьох сценаріїв:

  • Низький рівень захворюваності: відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі;
  • Високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується повністю дистанційно;
  • Середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.

Повідомляється, що найбільш вірогідним в Україні вважається третій сценарій. У такому разі, рекомендації щодо організації освітнього процесу будуть такими:

1. У пріоритеті - дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов);

2. Скасування масових заходів і екскурсій;

3. Проведення зборів педколективів у дистанційній формі;

4. Запобігання скупчення великої кількості людей;

5. Розмежування потоків школярів, в залежності від їх віку;

6. Рекомендоване проведення окремих видів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання;

7. Особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет, тощо) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їх захисту: екстернатна форма чи дистанційне навчання;

8. Повністю дистанційна форма навчання для молодшої школи застосовуватися не буде, оскільки визнана неприйнятною;

9. На карантин навчальні заклади закриватимуть на 14 або 7 днів (рішення ще не ухвалено);

10. Вчителям не будуть щотижня робити тести;

11. Іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися;

Наголошується, що остаточне рішення та подробиці по цих питаннях буде ухвалено на засіданні Кабінету міністрів 22 липня.

"У нас зараз повністю "горить" Івано-Франківська область за показниками. Але якщо ми подивимось глибше, то закрили б тільки три райони та одне місто обласного значення. Тобто не припиняємо освітній процес у всій області", - сказав Ляшко під час обговорення плану.

За його словами рішення про закриття певних шкіл буде ухвалювати Національна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

МОЗ планує створити спеціальну інтерактивну карту, яка показуватиме, у якій саме зоні знаходиться та чи інша зона. Нині карту тестують. Головний санлікар також заявив, що у регіонах "червоної" зони будуть чергувати поліційні пости, які не будуть впускати та випускати людей з цієї території.

Виходити із "червоної" зони регіони будуть за трьома сценаріями.

"Найбільш доцільно з епідемічної точки зору закривати на 14 днів. Це стандартний інкубаційний період. Водночас ми розуміємо наслідки двотижневого закриття. Ми бачимо, що 70% всіх випадків захворювання проявляються на 5-8 день. Тому у нас розглядається або сім або чотирнадцять днів. Зараз йде дискусія", - сказав Ляшко.

Він наголосив, що якщо буде динаміка до зниження захворюваності, певний район не будуть тримати у жорсткому карантині два тижні. також санлікар пояснив, що школи у районах "зеленої", "жовтої" та "помаранчевої" зон закривати не будуть, проте навчання там буде відбуватися з певними особливостями. Проте, з якими саме він не уточнив, лише зазначив, що не буде нічого такого, що не можна виконати.

Питання дистанційного навчання також ще обговорюється.

Т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет зазначив, що доступ до навчальних закладів "сторонніх осіб" буде обмежений. А вчителі мають комунікувати з батьками щодо стану здоров'я дітей і випадків, коли вони мають залишатися вдома. Також має бути обмежена комунікація між дітьми.

За його словами, можливе використання комбінованого навчання, коли частина дітей буде присутня у класі, а інші вдома слідкуватиме за трансляцією уроку онлайн.

Також Міносвіти пропонує розділити навчання у школах на дві зміни, а також обмежити пересування учнів.

Нині в Україні з двадцяти чотирьох областей — шість не відповідають критеріям Міністерства охорони здоров'я для послаблення карантинних обмежень. З оновленого списку були виключені Рівненська та Тернопільська області, утім додалася Харківська.

Що відомо

  • Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що ні діти, ні співробітники навчальних закладів не допускатимуться до школи за температури, вищої ніж 37,2 градуса.
  • Також Степанов заявляв, що адміністрації навчальних закладів мають організувати роботу медичних сестер так, щоб у випадку навчання дітей у другу зміну працював і медкабінет.
  • Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що у відомстві ще розмірковують над умовами, за яких з 1 вересня навчальний рік може початися у звичайному режимі. Їх обіцяють оголосити за 10 днів.
  • Також у МОЗ повідомили, що попри карантин та скасування обов'язкового медогляду дорослих, діти мають пройти обстеження у певних лікарів перед початком навчального року.
  • Раніше мер Києва Віталій Кличко заявив, що столиця, як і більшість регіонів України, не готова до відкриття шкіл з 1 вересня через високий рівень захворюваності на коронавірус.
  • За його словами, департаменти освіти готують плани для дистанційного навчання.
  • З 12 березня українські школи відправили на карантин у зв'язку з поширенням COVID-19. Навчальний рік діти закінчували дистанційно, проте багато батьків скаржилися, що такий спосіб навчання їм не підходить та вимагали відкрити школи.
На початок