Що й до чого прикладати: як без готівки оплатити проїзд у рівненських тролейбусах

Що й до чого прикладати: як без готівки оплатити проїзд у рівненських тролейбусах

Що й до чого прикладати: як без готівки оплатити проїзд у рівненських тролейбусах Суспільне.Рівне

Пасажирам рівненських тролейбусів пропонують розрахуватись за проїзд, не беручи в руки готівку. Поки що не у всіх, а чи потрібно це у кожній одиниці транспорту – побачать саме після цього експерименту.

Суспільне пропонує кілька фактів та порад про те, як не заплутатись у новому способі оплати. Про них у програмі "Тема дня" розповіли начальник управління транспорту Володимир Пилипчук та спеціалістка з комунікацій "Приватбанку" в регіоні Анжела Дзінзюра.

Розрахуватись можна платіжною карткою. Це може бути картка будь-якого банку, але вона повинна підтримувати функцію PayPass.

Що й до чого прикладати: як без готівки оплатити проїзд у рівненських тролейбусахСуспільне.Рівне

Стрілка вказує на позначку, яка на картці зазвичай показує наявність PayPass

Функція PayPass дозволяє не проводити карткою по терміналу, а достатньо просто притулити її приладу. Те ж саме можна зробити і з допомогою смартфона, який має функцію NFC та до якого прив’язана платіжна картка.

Що й до чого прикладати: як без готівки оплатити проїзд у рівненських тролейбусахСуспільне.Рівне

Картка просто прикладається до екрана валідатора

Якщо система працюватиме без перебоїв – розрахунок займе орієнтовно 3 секунди, з термінала вам мають дати квиток.

Що й до чого прикладати: як без готівки оплатити проїзд у рівненських тролейбусахСуспільне.Рівне

квиток відрізняється від того, який видає кондуктор після оплати готівкою

Поки що такий розрахунок можливий у 20-ти тролейбусах, бо місто отримало для експерименту саме стільки валідаторів.

А от телефоном із допомогою QR-коду можна розрахуватись у всіх тролейбусах Рівного, таких на маршрут виходить 64. В кожному для цього наклеять по 7-8 наліпок у різних місцях.

Що й до чого прикладати: як без готівки оплатити проїзд у рівненських тролейбусахСуспільне. Рівне

Послідовність дій: у тролейбусі з відкритим додатком "Приват 24" треба підійти до наліпки з QR-кодом. У додатку обираєте позначку "транспорт", після цього "оплата проїзду". Далі – скануєте камерою сам код, він має бути в рамці, яка з’явиться на екрані. Додаток запитає, скільки квитків ви хочете придбати. Після цього на екрані з’явиться сума і треба натиснути "придбати". Потому з’являється квиток із серійним номером та часом придбання квитка. На завершення треба натиснути "закомпостувати" і можна пред'являти кондуктору.

З того часу, коли квиток закомпостовано, починається відлік, квиток дійсний упродовж 60 хвилин. Дані про оплату зберігатимуться на екрані, це можна буде пред’явити кондуктору.

Якщо у смартфоні є додаток "Приват 24", оплату з допомогою QR-коду можна здійснити, навіть якщо ви є клієнтом будь-якого іншого українського банку. Цю картку попередньо треба прив’язати до додатку.

Скористатись цим квитком у іншому тролейбусі – не можна, бо на ньому буде вказано конкретний номер тролейбуса і кондуктор зрозуміє обман.

Якщо людина має пільгу на оплату – вона має показати кондуктору учнівський чи студентський квиток.

Жодних комісій під час оплати з картки не стягується, лише вартість поїздки.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди