На Суспільному презентували документальний фільм BBC "Маріуполь: історії мешканців"

На Суспільному презентували документальний фільм BBC "Маріуполь: історії мешканців"

На Суспільному презентували документальний фільм BBC "Маріуполь: історії мешканців"
Російська військова техніка на вулицях Маріуполя, 23 квітня 2022 року. AP Photo/Alexei Alexandrov

На Суспільному презентували документальний фільм BBC "Маріуполь: історії мешканців" (Mariupol: The People’s Story). Це стрічка про історії людей, які виїхали з окупації і свідчать про воєнні злочини російської армії.

У документальній стрічці мешканці Маріуполя діляться власними історіями пережитого. Також у фільмі використані відеокадри, відзняті жителями міста під час бомбардувань.

Алевтина Швецова, поїхавши з окупованого Маріуполя у березні, знайшла прихисток у Кривому Розі. В інтерв'ю вона зазначає, що давати свідчення про злочини окупантів — це обов'язок кожного, то пережив це.

Ще одна героїня стрічки, Діана Берг, через російсько-українську війну була змушена двічі покинути власний дім: "Ні для кого в Європі неможливо осягнути, що таке бути під обстрілами, адже останні були за часів Другої світової. Тож "підсвітити" це для мене було дуже важливим".

Маріуполь

Героями стрічки стали ті, хто пережив бомбардування драмтеатру та пологового будинку, хто ховався в укриттях заводу "Азовсталь" і хто набрався сміливості поїхати з окупованого міста, щоб врятувати себе та рідних.

"Минув час з тих трагічних подій, і ми почали забувати, що ми пережили: хтось навмисне, аби вберегти нервову систему, а хтось — мимоволі перемкнувся на побутову рутину", — зазначає Марія Фрей, членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення.

"Однак єдина наша можливість мати інше майбутнє — це через біль та байдужість памʼятати й говорити, зокрема і за тих, кого вбила РФ в унікальному місті біля моря — Маріуполі"
Марія Фрей

"Маріуполь: історії мешканців" став переможцем 83-ї щорічної премії Peabody Awards — однієї з найпрестижніших нагород у документальній журналістиці.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок